пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.10.2019 | Денис Волоха
Конституція і права людини

Венеційська комісія відвідала Україну для вивчення ‘закону про мову’

© Сергій Нужненко/RFE/RL
   

Експерти Венеціанської комісії готують висновок щодо впровадження закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Як зазначає пресслужба Міністерства закордонних справ, 25-го жовтня в міністерстві прийняли делегацію Венеціанської комісії, яка прибула до України для вивчення аспектів впровадження Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Заступник міністра Василь Боднар розповів представникам комісії, що закон є важливим з погляду безпеки та розроблений з урахуванням іноземного досвіду й рекомендацій самої Венеційської комісії, — повідомляють у МЗС.

«Закон було розроблено у відповідності до Конституції України та з урахуванням досвіду іноземних країн, а також висновків та рекомендацій Венеціанської комісії. Цей Закон регулює виключно порядок застосування української мови як державної. За його (Василя Боднара, — ред.) словами, прийняття такого нормативного акту важливе не лише з гуманітарної точки зору, але й обумовлюється безпековими факторами в умовах триваючої російської агресії проти України», — ідеться на сайті міністерства.

Окрім цього, заступник міністра зазначив, що Україна гарантує захист прав нацменшин, який зокрема має закріплюватися законом «Про національні меншини», який, за словами Василя Боднара, має бути поданий на розгляд до Верховної Ради.

У грудні Венеціанська комісія має ухвалити свій висновок щодо імплементації українського «мовного закону».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль