пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.10.2019 | Денис Волоха
Свобода вираження поглядів

Криворізький суд виніс вирок за носіння футболки з радянським гербом

© Soviet Artefacts/Unsplash
   

Засудженому чоловікові замінили покарання роком випробувального строку.

Чи міг радянський кат Фелікс Дзержинський подумати, що колись суд із його прізвищем у назві буде засуджувати за носіння футболки з серпом і молотом?

Як зазначається у вироку Дзержинського районного суду Кривого Рогу, обвинувачений приблизно з 11:00 години до 17:00 години, перебуваючи у громадському місці — біля торгово-розважального центру «Плаза», розташованого в Металургійному районі м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, де, вдягнувши футболку червоного кольору з зображенням на фронтальній частині державного гербу СРСР, затвердженого 06.07.1923 Центральним виконавчим комітетом Союзу Радянських Соціалістичних Республік, який є символікою комуністичного тоталітарного режиму і включає в собі зображення серпа, молота та п'ятикутної зірки, публічне використання яких заборонено ст. 4 Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», публічно використовував вищевказану символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Чоловік уклав угоду з прокуратурою, визнавши себе винним та погодившись на 1 рік обмеження волі. Суд замінив призначене покарання роком випробувального строку.

Футболку з гербом Радянського Союзу Криворізький Суд постановив знищити.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль