пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
08.11.2019 | ХПГ-інфо
Політика і права людини

РФ: У колонії знову порушуються права українця Олександра Шумкова

   

Про порушення прав українця Олександра Шумкова, засудженого російським судом до 4 років позбавлення волі за обвинуваченням в участі у «Правому секторі», повідомила Уповноважена з прав людини ВРУ Людмила Денісова. Нагадаємо, Шумков відбуває покарання у ВК-4 (м. Торжок Тверської області), у якій перебував і Володимир Балух до обміну.

Олександр Шумков (фото з фейсбуку Л. Денісової)

«Згідно з отриманою інформацією, після завершення голодування в Олександра Шумкова значно погіршився стан здоров’я, тому він зараз знаходиться в ФКЛПУ ОБ УФСИН (Федеральний урядовий лікувально-профілактичний заклад „Обласна лікарня Управління Федеральної служби виконання покарань“, – ред.) России по Тверской области. / Його турбує сильний головний біль, а також сильний біль в області спини та судоми. Співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу. / Більше того, дають пігулки та ін’єкції, не пояснюючи їх дію на організм Олександра Шумкова», – написала Л. Денісова у фейсбуку.

Денісова звернулася до російського омбудсмена Тетяни Москалькової «терміново вжити необхідних заходів, аби відновити права громадянина України, а саме сприяти проведенню повного медичного обстеження, за результатами якого надати відповідну кваліфіковану медичну допомогу».


Нагадаємо, офіційно Олександр Шумков був затриманий і взятий під варту 6 вересня 2017 року. Його родичі стверджують, що він зник 17 серпня 2017 року. За версією захисту, Шумков як дізнавач української військової прокуратури їхав на зустріч з інформатором, який мав надати йому відомості про постачальників наркотичних засобів з території «ДНР» і «ЛНР» до Одеської та Дніпропетровської областей. Неподалік від російсько-українського кордону, на місці зустрічі з інформатором, на авто, у якому їхав Шумков, нібито був скоєний напад. У непритомному стані Шумкова вивезли на територію РФ.

4 грудня 2018 року Севський районний суд Брянської області засудив Шумкова до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму за обвинуваченням у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності екстремістської організації). За версією слідства, він нібито є членом забороненого в РФ «Правого сектору».

Відомо, що Шумков брав участь у подіях на Майдані, у 2014 році працював охоронцем лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, після чого служив у ЗСУ. На момент затримання, як стверджують родичі Шумкова, він не був членом організації.

Наприкінці травня Правозахисний центр «Меморіал», який вважає Шумкова політв’язнем, повідомив, що його примістили на пів року до ПКТ (приміщення камерного типу) як «злісного порушника» правил внутрішнього розпорядку.

У середині жовтня Л. Денісова повідомила, що Шумков оголосив голодування «у зв’язку з систематичним порушенням адміністрацією виправного закладу його прав та посиленням на нього психологічного тиску співробітниками цього закладу».


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль