пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
13.11.2019 | ХПГ-інформ
Міжнародна політика і права людини

Рішення Суду ООН чекати мінімум два роки

   

Не раніше 2022 року – на рішення Міжнародного суду ООН у справі «Україна проти Росії» доведеться почекати. А перспектива засудження Путіна відсувається ще далі. Про це розповіла заступниця міністра закордонних справ із питань євроінтеграції Лана Зеркаль.

Рішення варто чекати лише у 2022 році або навіть на початку 2023 року, розповіла чиновниця 12 листопада на брифінгу в Києві. Спочатку Росія подасть до суду свої документи. Після цього суд надасть Україні час на ознайомлення і реакцію на них. За цим Росія матиме термін для того, щоб підготувати відповідь на українські аргументи. І лише тоді буде призначено слухання. 

Як повідомляє «Укрінформ», на питання щодо притягнення до відповідальності російських політиків і зокрема президента РФ Лана Зеркаль зазначила: 

«У цій справі визначається відповідальність Росії як держави... При доведенні справи до логічного завершення, дійсно, можливо вже буде розглядатися і питання персональної відповідальності, але це все залежить від того, як ми будемо формулювати свої вимоги і чи буде можливість оперувати на такому майданчику, як Рада Безпеки ООН... У нашому позові фігурують, наскільки я пам’ятаю, Шойгу, Жириновський, Миронов і Зюганов. Що стосується пана Путіна, я думаю, що це можливо, але не у близькій перспективі».

28 томів у справі України проти Росії. Фото з фейсбук-сторінки МЗС України

Нагадаемо, 8 листопада Міжнародний Суд ООН відхилив попередні заперечення Російської Федерації у справі про застосування і тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації і визнав свою юрисдикцію у справі України проти Росії.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль