пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.11.2019 | Денис Волоха
Політика і права людини

Крим: поліція лякає школярів відповідальністю за ‘неналежну поведінку’ в соцмережах

Depositphotos
   

Співробітники російського МВС здійснюють профілактику ‘екстремістської діяльності’ в інтернеті, закликаючи кримських школярів ‘бути більш акуратними’ в соціальних мережах.

У російському кримінальному кодексі є 4 так звані «екстремістські статті», за якими правоохоронці притягують до відповідальності через публікації в інтернеті, або ж через реакцію на пост у соціальній мережі.

Учора в селі Ароматне Білогірського району АР Крим представники російської поліції та громадської ради при МВС Росії провели «профілактичну лекцію» для учнів 8-11-го класів місцевої школи, — інформує медіапроект «INжир», посилаючись на пресреліз російського окупаційного МВС у Криму.

«Вартові порядку, — ідеться в пресрелізі, — звернулися до дітлахів із проханням задуматися про свої вчинки й не допускати помилок, які можуть плачевно вплинути на заплановані перспективи, майбутню кар’єру та соціальне облаштування життя». Капітан російської поліції Віктор Єгоров закликав підлітків «бути обережнішими» в соціальних мережах. 

У березні цього року набули чинності зміни до російського законодавства, відповідно до яких розповсюдження через інтернет інформації, яка «у непристойній формі, що ображає суспільну мораль» виражає «явну неповагу» до суспільства, держави, державних символів та конституції Російської Федерації, — тепер вважається адміністративним правопорушенням, за яке передбачений штраф від тридцяти до ста тисяч рублів (приблизно від 11-ти до 38-ми тисяч гривень).

Сайт «Міністерства внутрішніх справ по Республіці Крим» сьогодні також повідомив про аналогічний «профілактичний захід» у Феодосії, де майор поліції попередив місцевих школярів про «відповідальність за репост».

«Як відомо, за репост заборонених матеріалів у мережі передбачена відповідальність. Варто проявляти увагу і критично ставитися до того, що ви хочете розмістити на своїй сторінці в соціальній мережі. Це стосується й текстів, й аудіозаписів, і відеоматеріалів, і навіть коментарів», — цитує пана майора пресслужба.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль