пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.12.2019 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

РФ: Верховний суд змінив присуд фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір»

   

Верховний суд РФ, розглянувши сьогодні, 24 грудня, апеляційну скаргу, змінив присуд фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» (перша сімферопольська група) – терміни ув’язнення кримчанам зменшили на шість місяців кожному, – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии».

Фото: Кримська солідарність

У результаті Узеїр Абдуллаєв отримав 12 років і 6 місяців, Рустем Ісмаїлов – 13 років і 6 місяців, Еміль Джемаденов – 11 років і 6 місяців, Айдер Салєдинов – 11 років і 6 місяців, Теймур Абдуллаєв – 16 років і 6 місяців (для нього також передбачений адміністративний нагляд 1 рік і 4 місяці).

На засіданні були присутні: міжнародний спостерігач із Нідерландів Тіман Каувін, представник посольства США Софія Будай, міжнародний спостерігач з Євросоюзу Каміла Ласкевич, а також консул України в РФ Віктор Пленніков.

Фігуранти справи брали участь у засіданні через відеозв’язок із СІЗО Таганрога та СІЗО-5 Ростова-на-Дону.

У червні 2019 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону засудив фігурантів цієї справи до наступних термінів ув’язнення: Т. Абдуллаєва до 17 років, У. Абдуллаєва до 13 років, Р. Ісмаїлова до 14 років, А. Салєдінова до 12 років, Е. Джемаденова до 12 років.

У жовтні 2016 року у кількох районах окупованого Криму російські силовики провели труси у господах кримських татар – тоді затримали майбутніх фігурантів справи.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль