пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.02.2020 | Денис Волоха
Свобода вираження поглядів

Видання Zaxid.Net виграло суд проти львівської нацспілки художників

Depositphotos
   

Національна спілка художників України вимагала від львівського онлайн-видання спростувати інформацію в статті про нерухомість спілки.

У травні 2017-го року на сайті zaxid.net було опубліковано матеріал «Зовсім нехудожня історія», у якому ішлося про художні майстерні та іншу нерухомість Львівської обласної організації Нацспілки художників та перехід частини цієї нерухомості в приватну власність третіх осіб.

«Керівництво спілки художників пояснювало, що з 2008-го року майно львівської обласної організації НСХУ передано в управління компанії ‘Акрополь’. Втім виявилось, що низка будівель НСХУ насправді виявились переданими в приватну власність кількох компаній. Попри те, що ця інформація підтверджувалася офіційними даними з держреєстру прав на нерухоме майно, — зазначає Zaxid.Net, — юристи НСХУ подали позов до суду, вимагаючи спростувати публікацію».

У статті також зазначалося про виключення зі спілки п’ятьох львівських митців через нібито «порушення морально-правових норм», хоча самі художники вважають таке виключення реакцією на їхні запитання про долю згаданої нерухомості спілки. Видання зазначило, що виключення відбулося всупереч статуту спілки художників.

У 2018-му році львівський суд частково задовольнив позов проти Zaxid.Net, зобов’язавши видання спростувати частину викладеної в статті інформації та сплатити 640 гривень судового збору.

Zaxid.Net подало апеляцію, і 4-го лютого суд задовольнив апеляційну скаргу, скасувавши рішення суду першої інстанції.

У рішенні Львівського апеляційного суду колегія суддів покликалася на статтю 10 Європейської конвенції з прав людини (свобода вираження поглядів) та практику ЄСПЛ.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль