пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.03.2020 | ХПГ-інформ
Захист від дискримінації

Права жінок – права людини, але не всі з цим згодні

   

Марші Жіночої Солідарності відбулися цього року у багатьох українських містах. На жаль, не всюди вдалося уникнути ексцесів. 

За інформацією Національної поліції  у київському марші взяли участь близько 2 тисяч людей. Одночасно з маршем відбувалася контракція праворадикальних організацій: «Традиція і порядок», «Правий сектор», «Християнський фронт», «Катехон». 

У Харкові Марш жіночої солідарності зібрав більше 800 учасників.

«Жінка завжди на часі», «Вільна жінка – вільна країна!», «Нумо, Харків! Права замість парків!», «Права жінок – права людини!», «Не псіхуй! Ратифікуй!» – такі гасла можна було побачити на численних плакатах учасників ходи. 

«Ми обурені спробами наступів на свободи жінок у сучасній Україні. Ми вважаємо, що традиція гендерної рівності і повага до жінок невідворотно закріплюються в сучасному українському суспільстві. Жінки і чоловіки прагнуть рівності і цінують права людини», – заявила Віра Чернигіна, співорганізаторка Маршу Жіночої Солідарності, президентка ГО ХЖО «Сфера».

Члени організації «Традиція і порядок» намагалися блокувати ходу і вступити в дивну плакатну полеміку з феміністками. Хлопці  поставили на шляху колони стіл, на якому лежала книга філософа Рене Генона, дві паляниці, квіти і чомусь портрет Павла Скоропадського. «У вас товар – у нас купець» – судячи з транспоранту представники «Традиції і порядку» шукали серед учасниць маршу наречену. Даремно: «Ваш купець – наша відмова» – такою була плакатна відповідь учасниць ходи. Поліціянти переконали традиційно налаштованих молодиків посунути інсталяцію на тротуар і не заважати маршу.  

На відміну від Харкова, у Києві та Львові після заходів, присвячених правам жінок, сталися неприємні інциденти. У столиці праворадикали напали на кількох учасниць та учасників маршу, розбрискали з балончика газ. Поліція невдовзі затримала чотирьох представників організації «Невідомий патріот».

У Львові після Маршу активістку із захисту жінок від домашнього насильства Марту Чумало та двох активісток центру «Жіночі перспективи» невідомі закидали яйцями. 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль