пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.03.2020 | Денис Волоха
Право на справедливий суд

Європейський суд з прав людини закрився на місячний карантин через коронавірус

© Erich Westendarp/Pixabay
   

Через пандемію COVID-19 доступ до приміщень страсбурзького суду відсьогодні закрито, а слухання, призначені на березень та квітень, — скасовано.

Європейський суд з прав людини застосовує низку виняткових заходів у відповідь на безпрецедентну кризу охорони здоров’я у світі, повідомляється в пресрелізі суду.

Починаючи з 16-го березня, суд на один місяць призупиняє прийом заяв. Призупиняється й шестимісячний строк для подачі заяв, передбачений статтею 35 Європейської конвенції з прав людини, та інші процедурні дедлайни.

Слухання, що призначені на березень та квітень, скасовуються. Будівлі суду не будуть доступні для громадськості. У суді запроваджується дистанційна обробка заяв.

Такі обмеження є реакцією на рішення Французького уряду та Ради Європи, ідеться в пресрелізі страсбурзького суду.

Водночас, найважливіша діяльність суду буде продовжена, особливо стосовно розгляду пріоритетних справ. Заяви згідно з правилом 39 Регламенту суду (це правило забезпечує застосування судом термінових заходів, коли існує загроза життю та здоров’ю людини) також будуть прийматися й розглядатися: для них встановлена окрема процедура розгляду.

Нові правила організації роботи Європейського суду будуть зберігатися до їхнього перегляду, який буде залежати від розвитку санітарної обстановки.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль