пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
24.03.2020 | Денис Волоха
Свобода вираження поглядів

Президент призначив стипендії дітям двох загиблих журналістів

В’ячеслав Веремій та Дмитро Лабуткін
   

Син загиблого під час Євромайдану В’ячеслава Веремія та донька військового кореспондента Дмитра Лабуткіна отримуватимуть щомісячну стипендію в розмірі 1,5 прожиткового мінімуму.

Президент України підписав указ «Про призначення стипендій Президента України дітям журналістів, які загинули у зв’язку з виконанням професійних обов’язків».

Згідно з указом, стипендія призначається Максимові В’ячеславовичу Веремію (2009-го року народження) та Кірі Дмитрівні Лабуткіній (2010-го року народження).

В’ячеслав Веремій — київський журналіст, кореспондент газети «Вести». 19-го лютого 2014-го року Веремія побили тітушки, унаслідок чого він через кілька годин помер у лікарні.

Дмитро Лабуткін — військовий кореспондент Міноборони України. Загинув 16-го лютого 2015-го року під Дебальцевим. 16-го лютого відзначається День вшанування військового журналіста України.

Стипендії для дітей журналістів, що загинули або отримали інвалідність під час виконання службових обов’язків, запроваджено 2002-го року Президентом Леонідом Кучмою.

Стипендія призначається дітям до 18-ти років та до 23-х — дітям з інвалідністю. У разі навчання за денною  формою в навчальних закладах стипендія виплачується до закінчення навчання, але не більш як до досягнення 23 років.

Строк призначення стипендії — один рік.

Кірі Лабуткіній уже призначалася ця стипендія указом Президента Порошенка у 2016-му році.

Прожитковий мінімум для дітей від шести до вісімнадцяти років зараз становить 2218 гривень.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль