пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.03.2020 | ХПГ-інформ
Міжнародна політика і права людини

Катування заручників у ОРДЛО – ЄС вимагає розслідувань

   

На Сході України триває практика свавільних затримань, тортур і жорстокого поводження із бранцями. Про це свідчить останній звіт Управління Верховного комісара ООН з прав людини.

«Розповіді звільнених заручників про умови їхнього утримання у звітах УВКПЛ жахливі. ЄС очікує негайного та всебічного розслідування повідомлень про ці порушення», – заявив речник із закордонних справ і політики безпеки Європейської служби зовнішніх справ Петер Стано. 

Звіт УВКПЛ, зокрема, підтвердив послідовну практику довільних затримань, які часто є рівнозначними насильницьким зникненням, а також тортури та жорстоке поводження із затриманими у так званих ЛНР та ДНР.  

Ці злочини та безкарність щодо тих, хто їх скоює, слід припинити, йдеться в заяві Петера Стано. Крім того, він вимагає надати УВКПЛ та  Міжнародному комітету Червоного Хреста повний і безумовний доступ до всіх затриманих та місць позбавлення волі в регіоні. 

«У цьому контексті ЄС очікує, що Росія вплине на збройні формування, які вона підтримує, щоб досягти стійкого і мирного політичного вирішення конфлікту на сході України, – зазначив речник Європейської служби зовнішніх справ. – Європейський Союз повністю підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів».


Нагадаємо, Харківська правозахисна група презентувала результати проєкту «Насильницькі зникнення та зникнення безвісти під час збройного конфлікту на сході України у 2014–2018 роках». Організація задокументувала 4 649 випадків зникнень безвісти, в основному в боях на сході України. Серед зниклих 3 135 – чоловіки, 645 – жінки, 239 – діти, стать 630 осіб не визначено через брак інформації.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль