пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
05.06.2020 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Крим: Кілька подій

   

Громадського журналіста Нарімана Мемедемінова етапували до колонії-поселення в Ростовській області (РФ), – передає сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Наріман Мемедемінов (архівне фото: «Кримська солідарність»)


Як зазначив адвокат Еміль Курбедінов, напередодні захист подав заяву про умовно-дострокове звільнення кримчанина, але через етапування треба буде зробити це знову, адже змінилася адреса його фактичного перебування.

«У лютому біжучого року в Нарімана вже підійшов термін умовно-дострокового звільнення, але, через відкладену майже на півроку апеляцію, документи ми змогли подати тільки після набуття вироком чинности. Але суд не встиг розглянути наше клопотання, оскільки його практично одночасно етапували до колонії», – пояснив адвокат.

Нагадаємо, громадського журналіста і блогера Нарімана Мемедемінова засудили у жовтні 2019 року до 2,5 років колонії-поселення за звинуваченням у публічних закликах до тероризму. 14 травня 2020 року військовий апеляційний суд Власихи (Московська обл.) залишив вирок чинним.


Енвера Сейтосманова, фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір», етапували з СІЗО Ростова-на-Дону до виправної колонії в республіці Башкортостан (РФ), – передають «Крым.Реалии» з посиланням «Кримську солідарність».

Енвер Сейтосманов (фото: memohrc.org)


Про це на громадське об’єднання повідомив адвокат Еміль Курбедінов. За його словами, про місцеперебування Сейтосманова нічого не було відомо протягом тривалого часу.

«Ми відправили відповідну заяву із запитом про те, де він перебуває. Тільки 3 червня ми отримали інформацію про можливе місце його направлення – до Республіки Башкортостан», – сказав Курбедінов.

Нагадаємо, 5 грудня 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сейтосманова до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з обмеженням волі на один рік. 16 квітня 2020 року Російський Військовий апеляційний суд залишив вирок без змін.

Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


4 червня підконтрольний московській владі Верховний суд Криму, розглянувши апеляційну скаргу російської прокуратури на вирок послідовнику вчення Свідків Єгови Артему Герасимову, засудив його до шести років позбавлення воли в колонії загального режиму, – передає Правозахисний центр «Меморіял» з посиланням на «Кримську правозахисну групу». Нагадаємо, обвинуваченого в організації діяльности екстремістської організації кримчанина 5 травня 2020 року підконтрольний Кремлю Ялтинський міський суд засудив до штрафу у розмірі 400 тис. рублів.

Артем Герасимов (фото: memohrc.org


Герасимова взяли під варту у судовій залі. Слухачі допущені не були.

Кримінальне переслідування Герасимова почалося торік у березні. Кримчанин правив службу Божу, що слідство трактує як «організацію діяльности екстремістської організації».

«Свідки Єгови» – міжнародна релігійна організація, що має прихильників по всьому світу. У Російській Федерації організація визнана у 2017 році екстремістською рішенням Верховного суду, її діяльність у Росії заборонена. Правозахисники вважають, що Свідків Єгови переслідують виключно за їхні релігійні переконання і неодноразово виступали з вимогою припинити політичні репресії стосовно організації.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль