пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.07.2020 | Денис Волоха
Кримінально-виконавча система

Не віримо офіційній статистиці: 25 політв’язнів вимагають прийняти закон про амністію для протидії Covid-19

© president.gov.ua © censor.net
   

Політв’язні часів СРСР та сучасної України звернулися до Президента та Верховної Ради з вимогою повторно розглянути законопроекти про амністію та умовно-дострокове звільнення для запобігання коронавірусу в місцях позбавлення волі.

Сьогодні на сайті Харківської правозахисної групи було опубліковано спільне звернення політв’язнів щодо протидії Covid-19 у пенітенціарних установах.

У ньому критикуються офіційні дані про кількість хворих у тюрмах, які публікує Департамент з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту. «Не може такого бути, що захворіли лише 4 в’язні, 6 медичних працівників та 27 працівників персоналу установ — загалом 37 людей, з яких одужали 32. При цьому проведено лише 633 тести».

Звернення підписали як радянські дисиденти Мустафа Джемілєв, Йосиф Зісельс, Мирослав Маринович, так політв’язні, яких утримувала сучасна Росія, — Олег Сенцов, Володимир Балух, Станіслав Асєєв та інші.

У зверненні згадується випадок із Дарницьким інтернатом, у якому після проведення масового тестування виявили 81-го інфікованого Covid-19, а також критикується небажання ухвалювати законопроекти 3396 (про амністію) та 3397 (про умовно-дострокове звільнення) через нібито їхню непопулярність.

«Складається враження, що у тих, хто приймає рішення, немає жодного розуміння, яку велику загрозу несе сплеск коронавірусу в пенітенціарних установах — не тільки для в’язнів та персоналу, а й для населення тих місцевостей, де установи знаходяться», — зазначають політв’язні.

Підписанти звернення вимагають почати проводити тестування ув’язнених та персоналу тюрем, а також заново розглянути законопроекти 3396 та 3397.

Раніше з вимогами прийняти законопроект про амністію зверталися правозахисники, журналісти, письменники, а також представники мистецької спільноти.

У червні комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності відхилив законопроект 3396 та відправив на доопрацювання 3397.


Публікація підготовлена за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Погляди, висловлені в цій публікації, належать авторам і можуть не збігатися з офіційною позицією Міжнародного фонду «Відродження»


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль