пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.08.2020 | ХПГ-інформ
Вісті з пострадянських країн

Українського журналіста побили в Мінську

Мстислав Чернов, фото НСЖУ
   

Журналіст Associated Press Мстислав Чернов, який висвітлював протести в Мінську, потрапив у лікарню після того, як його побили правоохоронці. 

Майже опівночі фотографа АР Мстислава Чернова доправили до лікарні з підозрою на струс мозку внаслідок того, що його затримали і побили силовики, повідомляє видання Independent. 

Білоруське медіа «Салiдарнасць» удокладнює: «Він кричав омонівцям, що він журналіст, але це не допомогло. У автозаці його побили, після чого міліція викликала швидку».

У коментарі для Національної спілки журналістів України колеги Мстислава Чернова з АР розповіли, що правоохоронці били його по руках і ногах, але за останньою інформацією він уже в нормі.

НСЖУ висловила солідарність із Мстиславом Черновим та білоруськими журналістами, «які попри ризики, виконують свій професійний обов’язок та інформують про перебіг ситуації у Білорусі». Спілка закликала владу Білорусі не застосовувати силу до працівників ЗМІ та не переслідувати колег за журналістську діяльність.

За даними незалежної Білоруської асоціації журналістів, 9 серпня щонайменше 15 журналістів затримали правоохоронці у Мінську, Вітебську, Могилеві та Гродні.

Скріншот з сайту НСЖУ


9 серпня, у Білорусі після закінчення голосування на президентських виборах у Мінську, обласних центрах та інших містах відбулися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Проти протестувальників були кинуті силовики, повідомлялося також про внутрішні війська. Для розгону використовувалися спецзасоби, зокрема світлошумові гранати та водомети. Повідомлено про поранених.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль