пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
20.08.2020 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

У Мусліма Алієва в російському СІЗО виявлено коронавірус, – Омбудсман

   

У Мусліма Алієва, фігуранта ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір», якого незаконно утримують у СІЗО в Башкортостані (Російська Федерація), підтверджено COVID-19. Разом з ним могли заразитись й інші громадяни України, які там перебувають, повідомлено у телеграм-каналі Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

Муслім Алієв (фото з телеграм-каналу Омбудсмана)


«Нехтуючи положенням Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням, Мусліму Алієву не було надано невідкладну медичну допомогу. Його замотали у плівку та вивезли у невідомому напрямку, а співкамерника Рефата Алімова ізолювали, помістивши в окрему камеру. У цьому ж СІЗО знаходяться Вадим Сірук, Енвер Бекіров, Куку Емір-Усеін та Арсен Джеппаров – вони опинилися у зоні ризику зараження коронавірусом», – зазначила Людмила Денісова.

Омбудсман наголосила, що московська влада продовжує порушувати права і свободи українських громадян, яких незаконно утримує в неволі. Керівництво СІЗО ігнорує заяви Енвера Омерова, Арсена Джеппарова, Аліма Суф’янова про надання їм належної медичної допомоги, стан здоров’я яких погіршується.

Людмила Денісова вимагає від Уповноваженої з прав людини в РФ Тетяни Москалькової відповідного реагування та негайного припинення нелюдського поводження з українськими політв’язнями, яких незаконно утримують у пенітенціярних установах Росії.

«Вимагаю повідомити місце перебування Мусліма Алієва, забезпечити право на отримання належної медичної допомоги всім українським громадянам, відповідно до міжнародних стандартів та рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції», – наголосила Денісова.


Нагадаємо, 12 лютого 2016 року після масових трусів і затримань підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя арештував Енвера Бекірова, Вадима Сірука, Мусліма Алієва та Емір-Усеїна Куку – їх обвинуватили в участі в «Хізб ут-Тахрір». 18 квітня 2016 року затримали Рефата Алімова та Арсена Джеппарова.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Російська Федерація) засудив кримчан до різних термінів позбавлення волі в колонії суворого режиму: Мусліма Алієва – до 19 років, Інвера Бекірова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку – до 12 років, Вадима Сірука – до 12 років, Арсена Джеппарова – до 7 років, Рефата Алімова – до 8 років.

25 червня 2020 року Військовий апеляційний суд міста Власихи (Московська область, РФ) залишив вирок шістьом фігурантам ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» чинним.

Правозахисний центр «Меморіял» у березні 2018 року визнав фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір політичними в’язнями.

У середині червня 2020 року міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» в’язнями сумління.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль