пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
31.08.2020 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

Крим: Знову обшуки у кримських татар

Обшуки у Криму 31 серпня 2020 року (фото: «Кримська солідарність»)
   

Сьогодні, 31 серпня, вранці в окупованому Криму знову відбулися обшуки в господах кримських татар – у Судаку, Совєтському та Нижньогірському районах. Про це повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність». Активісти повідомили про затримання чотирьох осіб, яких повезли в Управління ФСБ в Сімферополі.

Зі слів дружини кримськотатарського активіста Айдера Кадирова (як повідомляє видання – журналіста «Кримської солідарности», кореспондента «Грани.ру») з Нижньогірського району, трус у домі не проводився, але в чоловіка забрали український паспорт, а самого увезли в Сімферополь на допит. З її слів, люди в масках під’їхали до будинку о шостій ранку й почали стукати у двері. Коли силовики потрапили в середину, вони зачитали протокол і стали обходити кімнати.

«Вони почали питати чоловіка, чи знає він якогось Дададжонова Уміджона, протокол був на нього, його обвинувачують за статтею 205.5, частина друга (організація діяльности терористичної організації та участь у діяльності такої організації – ред.). Спитали в нього паспорт, російського паспорта в нього не було, тому що ми здали документи, був український паспорт. Вони взяли український паспорт, забрали телефон. Вони сказали, що просто допитають його та відпустять», – розповіла жінка.

Як повідомлено, Кадиров – батько чотирьох дітей, старша дитина – інвалід дитинства, у самого Кадирова – цукровий діабет.

Обшуки відбувалися також у Енвера Топчі, Айдера Аблякімова (повідомлено, що він – співробітник МНС, батько малолітньої дитини – у селі Сонячна долина {Судак}) та Ридвана Умерова.

Повідомляється, що юридичний захист здійснюватимуть адвокати: Олексій Ладін (Айдер Кадиров), Еміне Авамілєва (Енвер Топчі), Сафіє Шабанова (Айдер Аблякімов) та Марлен Халіков (Ридван Умеров).

Зі слів адвоката Еміля Курбедінова, адвокати не були допущенні у господи під час обшуків.

Російські силовики ситуацію публічно не коментують.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль