пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
16.09.2020 | ХПГ-інформ
Політика і права людини

РФ: Кримчан засуджено до тривалих строків ув’язнення

Фігуранти другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» (архівне фото «Кримської солідарности»)
   

Сьогодні, 16 вересня, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (РФ) ухвалив присуд фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», – передає сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Марлен Асанов отримав 19 років колонії суворого режиму, Мемет Белялов – 18 років, Тимур Ібрагімов – 17 років, Сейран Салієв – 16 років, Сервер Мустафаєв – 14 років, Сервер Зекір’яєв – 13 років, Едем Смаїлов – 13 років.

Ернес Аметов визнаний невинуватим і звільнений у залі суду.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова засудила рішення російського суду.

«Російські прокурори домоглися незаконного ув’язнення кримських татар за злочин, який ними не скоєно. Наші громадяни отримали максимальні строки відбування покарання у колонії суворого режиму… (…) Країна – агресор не збирається припиняти терор стосовно кримських татар та інших незаконно утримуваних громадян України, порушуючи норми міжнародного права та міжнародні договори, зокрема Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Загальної декларації прав людини», – написала Омбудсман у фейсбуку.

Вона закликала «представників міжнародних місій, правозахисних організацій та дипкорпусу змусити РФ припинити незаконні затримання та судилища незаконно ув’язнених громадян України та повернути їх на Батьківщину».


Нагадаємо, у жовтні 2017 року російські силовики арештували шістьох жителів Бахчисарая – Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва та Ернеса Аметова. ФСБ РФ поставило їм за вину участь у забороненій у Росії та окупованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року у Криму затримали координатора «Кримської солідарности» Сервера Мустафаєва та мешканця села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

Розгляд цієї справи по суті Південний військовий окружний суд розпочав 15 листопада 2019 року.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль