пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
10.11.2020 | ХПГ-інформ
Жертви політичних репресій

Створено «Український мартиролог ХХ століття»

   

Створено «Український мартиролог ХХ століття» – базу даних, що містить стислу інформацію про жертв політичних репресій 1920–1950-х років.

«Мета інтернет-проєкту „Український мартиролог ХХ століття“ – створення електронної бази даних, у якій буде розміщена фотоінформація та стислі біографічні дані про жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму, їх наступну реабілітацію; забезпечення інтелектуального доступу до архівних документів на найпершому інформаційному рівні – з інтернету», – сказав голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов під час презентації проєкту в Укрінформі.

Проєкт є підсумком започаткованої ще 1989 року роботи, яка пожвавилася після ухвалення Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» (1991) – тоді почали складатися регіональні та тематичні бази даних репресованих, мовиться на сайті Державної архівної служби. На сьогодні такі бази існують практично в усіх державних архівах, які прийняли на зберігання архівно-слідчі справи та інші документи, що стосуються політичних репресій.

На цей час у базі міститься інформація про 56 997 жертв політичних репресій в Україні.

«Пошукову форму можна переглядати на будь-яких пристроях – контент адаптовано під різні розміри екранів – для десктопів, планшетів, смартфонів. Пошукова інформація є зрозумілою», – повідомив директор Центрального державного електронного архіву України Юрій Ковтанюк.

На інтернет-сторінці «Українського мартирологу» сказано, що цей пошуково-інформаційний проєкт заявлений у Міжнародній раді архівів як інтегральна частина великого міжнародного проєкту ЮНЕСКО із створення електронної енциклопедії «Порушення прав людини: міжнародний довідник архівних джерел», започаткованого 2004 року.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль