пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"199910
27.12.1999

Громадські слухання щодо добудови атомних реакторів в Україні

   

14 квiтня 1999 р. у м. Нiжин відбулися громадські слухання щодо проектiв добудови Хмельницького та Рiвненського реак­то­рiв та закриття ЧАЕС. Учасники слухань прийняли таку резолю­зію:

1. Пропонуємо Урядові України зняти гриф «для службового користування» з енергетичної програми України, ознайомити громадян України з даною програмою та з планами щодо закриття ЧАЕС та пiдтримати  кампанiю громадських слухань на рiвнi органiв мiсцевого самоврядування.

2. Звертаємося до Верховної Ради з пропозицiєю зняти термiн давностi по Чорнобильських злочинах.

3. Вимагаємо, щоб Уряд України через засоби масової iнформацiї дав своїм громадянам повний звіт про витрати коштів, які надійшли з усіх джерел на ліквідацію наслідків аварії на ЧАЕС.

4. Звертаємося до Уряду України з вимогою припинити добудову ядерних реакторів на ХАЕС та РАЕС, як таку, що відбувається з порушеннями законодавства, немає техніко-економічного обгрунтування та позитивних висновків експертиз.

5. Вимагаємо відмовитись від будівництва нових АЕС, як уже зробили майже всі країни світу, або вирішити це питання на всеукраїнському референдумі.

6. Замість добудови двох ядерних реакторів на ХАЕС та РАЕС пропонуємо направити кошти на розвиток та впровадження енергозберiгаючих технологій та альтернативних видів енергозабезпечення.

7.   Звертаємося до Союзу наукових та технічних об’єднань України з проханням з’ясувати можливість проведення ними громадської експертизи щодо доцільності i законності добудови блоків ХАЕС-2 та РАЕС-4.

8. У зв’язку з відсутністю державних експертиз звернутись до органів прокуратури України з проханням з’ясувати законність дій «Енергоатому» щодо  добудови даних блоків, а також з’ясувати, за які кошти сьогодні ведеться добудова.

9. Уряд має пояснити, на які цілі йдуть кошти від підвищення тарифів на електроенергію.

10. Уряд повинен пояснити громадянам — чому не вживаються заходи до підприємств, які продають про­дукцію за кордон, але не платять за електроенергію.

11. Для попередження аварійних ситуацій, пов’я­заних з людським фактором, підтримати вимоги працівників АЕС щодо неприпустимості затримки заробітної плати. Пропонуємо своєчасно виплачувати зарплатню з коштів, передбачених для надзвичайних ситуацій.

12. Вимагаємо невідкладного вирішення проблем водозабезпечення працюючих АЕС та пошуку альтернативних варіантів щодо зменшення скиду відпрацьованих вод з систем водопостачання у річки та водоймища аж до його припинення, з урахуванням потреб населення та інших водокористувачів у зонах впливу атомних станцій.

13. Звертаємося до працівників засобів масової інформації з вимогою різнобічно висвітлювати результати екологічних експертиз та інформацію недержавних громадських організацій.

14. Запропонувати Ніжинським міській та районній Радам звернутись до Держкоменергозбереження та недержавних громадських організацій, що працюють в цій галузі, з пропозицією розробити для Ніжина та району програму енергозбереження та самозабезпечення енергiею.

15. Створити комітет для продовження роботи після слухання.

Інформацію підготував Сергій Федоринчик


Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль