пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"199914
29.12.1999

ДВА ПОГЛЯДИ НА ОДНУ І ТУ Ж ПРОБЛЕМУ...

   

За даними Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, цього року в українських в’язницях уже померла 461 особа, а торік — майже 2000.

В установах виконання покарань перебувають приблизно 130 тисяч громадян, приречених на смерть від голоду та хвороб, які хоч і визнані злочинцями, але мають право на людське ставлення до себе.

За словами директора Українсько-американського бюро прав людини Семена Глузмана, «Генерал, який очолює Департамент виконання покарань, не пускає до в’язниць журналістів, замість того, щоб відкрити в’язни-ці і кричати, вимагати від законодавця змін...Персонал також перебуває в умовах тортур,. Правда, іншого роду. Починати треба на державному рівні.»

Газета «День», №58, 1999 р.

* * *

За словами директора Державного департаменту України з питань виконання покарань І.Штанька, зроблені значні кроки з гуманізації умов відбування покарань, зокрема скасовано цілу низку необгрунтованих обмежень прав та інтересів засуджених, надано їм додаткові пільги. У містах позбавлення волі створено соціально-психологічну службу, запроваджуються прогресивні методики психолого-психіатричної та соціальної діагностики в’язнів. Згідно з чинним законодавством до виправлення та перевиховання засуджених, а також здійснення контролю за діяльністю установ, органів, які виконують вироки судів про позбавлення волі, залучається громадскість. Але це тільки початок, іде активне напрацювання нових кардинальних рішень щодо ефективності ресоціалізації засуджених та подальшої гума-нізації виконання покарань.

Газета «Урядовий кур’єр», № 77

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль