пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.12.1999 | Р.Романов, м.Севастополь
Свобода совісті

ЗНОВУ БРУТАЛЬНЕ ПОРУШЕННЯ ПРАВ НА СВОБОДУ СОВІСТІ В СЕВАСТОПОЛІ

   

В кількох середніх школах м. Севастополя працю­ють іноземці, що викладають українським школярам іноземні мови. Вже чотири роки таку роботу у середній загальноосвітній школі №3 проводить громадянка Ка­нади Хелен Рей Блекберн. Нам відомі багаточисленні позитивні відгуки про її самовіддану працю від дітей, їх батьків, дирекції школи. її зусиллями налагоджено вик­ладання англійської мови на високому рівні, за її сприян­ня школярі змогли здійснити поїздку до Канади, познайомитися з життям своїх ровесників, поспілкува­тися англійською мовою.

Однак, діяльністю Хелен Рей Блекберн в Севас­тополі зацікавилися Служба Безпеки України та проку­ратура. Приводом для цього послужила приналежність пані Блекберн до однієї з гілок протестантської церкви. Школярів, вчителів, батьків, просто її знайомих почали викликати на допити в прокуратуру та «розмови» з пра­цівниками СБУ. Предметом з’ясування севастопольських правоохоронців стала інформація про те, що пані Блек­берн займається релігійною пропагандою.

Результатом цього стала відмова з боку працівни­ків  ВВіР УМВС України в м. Севастополі продовжити термін законного перебування пані Блекберн в Україні. Більше того, без достатніх пояснень 25 червня 1999 року їй було повідомлено про те, що до 4 липня вона має покинути територію України і протягом 5 років їй заборонено в’їзд в Україну. При цьому працівниками ВВіР було зроблено посилання на порушення Хелен Блекберн ст.24 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» та ст.ст.30, 31, 32 Закону України «Про правовий статус іноземців».

Згідно доступної нам інформації, під час прове­дення занять у середній загальноосвітній школі пані Хелен Блекберн не проводила розмов на релігійні теми. Сама атмосфера стеження, тиску, груба форма повод­ження, необгрунтованість та жорсткість прийнятого рі­шення і наругою над правами людини.

Звертаємось до всіх правозахисних організацій за підтримкою і просимо невідкладно надіслати листи з вимогою скасування рішення ВВіР УМВС Украіни в м.Севастополі на адреси:

Леонід Кучма, Президент Украіни,

вул.Банкова, 7,

252220, м.Киів, Украіна 

Факс: 044 291 61 61

Леонід Деркач, Голова Служби Безпеки Украіни,

вул. Володимирська, 33,

Киів, Украіна

Факс: 044 226 34 31

Юрій Кравченко, Міністр Внутрішніх справ Украіни,

вул. Академіка Богомольця, 10,

252024, м.Киів, Украіна

Факс: 044 291 17 33 


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X




забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль