пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.12.1999
Оголошення

ХПГ ПОВІДОМЛЯЄ

   

Шановні читачі!

Рік тому країни  Європейського Союзу та США надали 50 премій «За демократію і громадянське суспільство» по 20 000 доларів США на відзнаку 50-річчя плану Маршала  і 40-річчя Римського договору тим неурядовим установам та приватним особам  в країнах Центральної та Східної Європи і колишнього СРСР, які внесли великий вклад у боротьбу за демократію і права людини. В Україні було присуджено три премії — особисто Семену Глузману, Українській Правничій Фундації і нашій організації — Харківській правозахисній групі. Ми вважаємо  за потрібне розповісти, як були  витрачені ці кошти.

Обладнання  для інших правозахисних організацій

і оплата витрат на зв’язок    $3835.66

Видання книжок Всеволода Речицького «Свобода  и государство»,  «Эссе о политике»,

«Конституционализм. Украинский опыт»,  книги Юрія Полтавцева  «Белый просвет

на офицерских погонах» и книги «Права людини: моя власна думка» (твори учасників

1 і 2 Всеукраїнського конкурсу на кращій твір з прав людини)      $5985.86

Матеріали та обладнання  для ХПГ  $6998.27

Ремонт і облаштування офісу ХПГ   $2385.46

Матеріальна допомога громадянам, які звернулися до ХПГ   $ 575.60

Витрати на обслуговування банку  $ 219.15

Ми придбали для деяких наших колег в Києві, Харкові, Донецьку, Севастополі, Сімферополі те, що було їм потрібно для нормальної роботи — комп’ютери та комплектуючі вироби до них, лазерні принтери, ксерокси, модеми і т.д. Ми також сплачували витрати на електронну пошту деяких правозахисних організацій. Частково кошти було витрачено на видання п’яти книжок (див. вище). Ті, хто бажає отримати ці книжки, можуть звернутися до нашого офісу. Вже здійснена їх розсилка до всіх обласних та університетських бібліотек, а також  до бібліотек  юридичних вищих навчальних закладів  (всього розіслали десь біля  300 примірників кожного найменування)

Отримання премії дало можливість ХПГ придбати різограф формату А3 (а не А4, як було передбачено грантом National Endowment for Democracy) çíà÷íî більшої продуктивності. Використання такої техніки різко зменшило витрати на публікації, і тепер левова частка наших видань друкується на власному обладнанні. Протягом року на цьому обладнанні були надруковані наклади ще п’яти книжок і  всіх періодичних видань.

Частку коштів було витрачено на ремонт і облаштування офісу, що дало можливість забезпечити стаціонарні робочі місця 12 штатним співробітникам ХПГ (ще 8 штатних співробітників досі працюють поза офісом). ХПГ надала  також матеріальну допомогу кільком заявникам, що звернулися до ХПГ — декільком багатодітним родинам; дітям, які потребували  стаціонарного лікування; військовослужбовцям, що були покалічені дідівщиною і які потребували обслідування та лікування, призовникам, яких необхідно було додатково обстежити, щоб з’ясувати діагноз; декільком самотнім пенсіонерам,  які потрапили у критичне становище.

Рада Харківської правозахисної груп

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль