пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"199923
29.12.1999
джерело:
Наш інформ.

ХТО ЗАМОВИВ ТИТУЛ «ВОРОГА ПРЕСИ №6» ДЛЯ ЛЕОНІДА КУЧМИ?

   

30 серпня 1999 року на прес-конференції в Сімферополі Президент України Леонід Кучма, пославшись на інформацію Служби Безпеки України, заявив, що присвоєння йому незалежною американською організацією — Комітетом захисту преси титулу ворога преси №6 у світі було замовлено та оплачено однією із політичних партій України. Таким чином, Президент України звинуватив відому американську організацію у корупції.

Газета «День» звернулася до Комітету захисту преси (ця незалежна, недержавна організація міститься у США) з проханням прокоментувати ці слова Президента Кучми, а також відповісти на запитання, яке цікавило багатьох українських журналістів: чому в рейтингу «ворогів преси» немає президента Белорусі Олександра Лукашенка?

Пані Христина Лапичак, координатор європейської програми комітету, надіслала електронною поштою відповідь, яку газета «День» навела дослівно у № 160:

— Справді, українським громадянам наша організація не відома, хоча ми за останній рік намагалися розширити нашу роботу й співпрацю з журналістами в Україні. Ми, звичайно, зосереджуємо свою увагу на державах, де найбільше погіршуються умови роботи журналістів. А в Україні, «завдяки» передовсім пану Президенту, умови праці журналістів та існування недержавних засобів масової інформації погіршилось найбільше з усіх держав колишнього Радянського Союзу. В сусідній Білорусі, попри всі старання президента Лукашенка придушити всі критичні голоси, існують дійсно професійні незалежні ЗМІ, й значна кількість професіоналів-журналістів відома багатьом людям за кордонами Білорусі. В Україні умови утворили сполітизовану пресу, котра не має змоги виконати свою особливо важливу роль у суспільстві. Це просто об’єктивний факт. Будь-які відрікання і наклепи не прикриють, ані зможуть заперечити це.

Ми тішимося нашою хорошою репутацією серед громадян Сполучених Штатів та в інших державах світу. Їм відомо, що ми об’єктивно, професійно та етично виконуємо свою роботу, захищаючи права журналістів і свободу преси в усьому світі. А врешті, громадяни України, хоча їхній доступ до об’єктивної або альтернативної інформації зменшується з кожним днем, самі вирішать, кому довіряти.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль