пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"199925
29.12.1999 | Євген Захаров

СУДОВІ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ПРЕСИ ТРИВАЮТЬ...

   

Міський голова Горловки Віктор Рогач подав до Центрально-міського районного суду позов про захист честі й гідності до редакції газети «Время» у зв’язку з публікацією інтерв’ю «С больной головы на здоровую». Позивача образили слова з інтерв’ю: «в результате откровенного головотяпства и безответственности городских властей разворовываются огромные деньги, де-нежные средства расходуются не по назначению, имеет место «дешевый популизм, словоблудие». Сума позова — 100 000 гривень.

А в Чернівцях з позовом про захист честі й гідності до редакції газети «Доба» (сума позову 7000 грн.) і до журналістки Галини Тарасюк (сума позову 3000 грн.) звернувся військовий прокурор Леонід Мельников. У статті «Дезертир» підполковник Мельников знайшов образу для себе у таких словах, як «людська мотивація дезертирства ніколи не цікавила військові трибунали, суди і прокуратури», а також у фразі «Даремно я намагалася зазирнути у очі молодого підполковника, він так і не підняв їх на мене».

У Харкові відкрита кримінальна справа за фактом публікації наклепницьких статей у газеті «Адвокат плюс», у яких працівників Харківського УБОЗу звинуватили в численних злочинах. Справу веде міська прокуратура. Крім того, УБОЗ подав в суд позов про відшкодування моральної шкоди і про закриття газети до її засновників (сума позову 600 000 грн., по 300 тис. кожному засновнику) і до автора статті «Акція» Сергія Єрмакова (сума позову 50 000 грн.). Ця стаття фігурує і по справі про наклеп. Суддя Дзержинського райсуду в забезпечення позову наклала арешт на майно засновників газети і особисте майно автора статті.

А найбільша сума позову — 4 млн. гривень — заявлена у позові відомого бізнесмена колишнього харків’ÿнина Вадима Рабіновича до органу Соціалістичної партії газети «Товариш» з приводу публікації статті «Феномен Рабіновича». У статті, яка містить виражені антисемітські нотки, стверджується, що Рабінович є одним з авторитетів у кримінально-економічному середовищі України з численними прикладами, окрім того, він фактично звинувачується в участі організації низки замовних вбивств. Можна зрозуміти пана Рабіновича, який хоче в судовому порядку спростувати такі тяжкі обвинувачення, але сума позову настільки велика, що газета збанкрутує, якщо програє судовий процес.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль