пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"199925
29.12.1999 | Наш інформ.

ДЕРЖАВНА ДОПОВІДЬ УКРАЇНИ ПРО СТАНОВИЩЕ УВ’ЯЗНЕНИХ ВИЗНАНА РАДОЮ ЄВРОПИ НЕПРИЙНЯТНОЮ

   

За повідомленням Уповноваженого ВР з прав людини Ніни Карпачової Комітет із запобігання катуванням Ради Європи визнав неприйнятною державну доповідь України про умови утримання ув’язнених. Це перша державна доповідь України, підготовлена на вимогу ратифікованої Україною Європейської конвенції з запобігання катуванням. Конвенція передбачає постійний моніторинг за дотриманням державами-учасницями вимог документа: перешкоджання всім видам тортур, нелюдському або такому, що принижує гідність поводженню та покаранню.

Згідно з процедурою, передбаченою Європейською конвенцією з запобігання катуванням, держава не зможе прикрасити стан речей з переповненістю місць позбавлення волі, антисанітарією, епідеміями туберкульозу, шкірзахворювань, масовою дистрофією вітчизняних ув’язнених тощо, і буде змушена їх ліквідувати. Як заявила Ніна Карпачова, доповідь, яка готувалася в таємному режимі, містить значні розбіжності з результатами візиту інспекторів комітету, які відвідали Україну минулого року. Україна отримала перші рекомендації щодо виправлення ситуації. Процедура передбачає, якщо рекомендації не буде виконано, оприлюднення «тюремної ганьби».

11 вересня минає два роки з часу, відколи в Україні набрала чинності Європейська конвенція про захист прав та основних свобод людини. За цей час до Європейського суду з прав людини надійшло 1132 звернень. Серед них багато стосується умов утримання осіб, засуджених до страти. Уповноважений ВР з прав людини, зокрема, повідомила, що 2 скарги надійшли з Івано-Франківського СІЗО, 1 з Хмельницького, 1 із Запорізького та 2 із Сімферопольського. Багато скарг стосуються судових рішень та невиплати заробітної плати.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль