пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
29.12.1999
Вибори

УКРАЇНА: УПЕРЕДЖЕНА ВИБОРНА КАМПАНІЯ

   

Страсбург, 12.10.99 — «Висвітлення передвиборної кампанії державними мас-медіа в Україні видається значно упередженим на користь діючого Президента», — зазначили після свого візиту в Україну п. Т. Келам та па-ні X. Северинсен, співдоповідачі Парламентської Асамб-леї Ради Європи по Україні. Цей візит, що мав на меті з’ясування фактів, продовжувався з 4 по 6 жовтня у рамках передвиборної президентської кампанії.

«Більш того, незалежні мас-медіа, які висловлюють критичні зауваження на адресу Президента Леоніда Кучми, піддаються численним проявам тиску з боку дер-жавної влади (податкової та санітарної інспекцій, а також інспекції пожежного нагляду), які можуть доходити навіть до накладання арешту на банківські рахунки та призупинення виходу їхніх видань», — підкреслюють співдоповідачі.

Візит співдоповідачів по Україні Комітету з дотримання зобов’язань державами — членами Ради Європи був відповіддю Парламентської Асамблеї на звернення, яке було подане чотирма кандидатами в Президенти і підтримано українською делегацією в Асамблеї. В зверненні йшлось про серйозні порушення правил проведення кампанії, свободи преси та рівного доступу кандидатів до засобів масової інформації.

Після обговорень з кандидатами та представниками різних політичних партій, преси та громадянського суспільства, співдоповідачі зібрали інформацію, що дає підстави для занепокоєння, яке висловлене у зверненні чотирьох кандидатів.

Співдоповідачі наголосили на тому, що вільна та справедлива передвиборна кампанія є необхідною передумовою демократичних виборів.

Вони нагадали Президентові Кучмі про звернення до українського Парламенту від 28 червня 1994 року, в якому він закликав до проведення вільної та справедливої передвиборної кампанії у році.

Зі свого боку, п. Келам та пані Северинсен закликали Президента Кучму зробити все, що в його силах, для забезпечення того, щоб протягом часу, який за-лишається до дня виборів, кандидатам був гаран-тований рівний доступ до мас-медіа, та щоб тиск, який здійснюється на незалежні засоби масової інформації, був припинений, зокрема, шляхом введення мораторію на різні види інспекцій до другого туру голосування.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль