пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"199931
29.12.1999 | Дмитро Гройсман, м.Вінниця

ПОГРОМ КИЇВСЬКОГО ГЕЙ-КЛУБУ

   

Україна першою з республік колишнього Радян-ського Союзу скасувала кримінальне покарання за доб-ровільні сексуальні контакти між особами однієї статі. Відповідну дискримінаційну статтю Кримінального Кодексу було анульовано ще влітку 1991 року. Проте правозахисні організації, що опікуються захистом прав сексуальних меншин, систематично повідомляють про факти принижень і тиску, від яких потерпають гомо-сексуалісти в Україні. Випадок, про який повідомило 23 жовтня інформаційне агентство «Київ-Гей-Телетайп», є першим фактом відкритого і брутального фізичного тиску на геїв, і тому, на нашу думку, вартий широкого розголосу і розслідування.

За повідомленням Володимира Зварича — націо-нального експерта програми АнтиСНІД Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я — 22 жовтня близько третьої години ночі в київський приватний гей-клуб «Клітка» увірвалися четверо співробітників київського УБОЗу в супроводі 15 міліціонерів. Відвідувачів клубу обшукали, поставивши обличчям до стіни. Правоохоронці пояснили свої дії тим, що «в клубі відбуваються несанкціоновані дії і цим порушується Закон України «Про організацію мітингів». Всім присутнім в клубі погрожували примусо-вою психіатричною експертизою.

Як повідомили нам потерпілі, поведінка працівників міліції відзначалася особливою зухвалістю. Під час так званого «рейду» міліціонери пили пиво, що належало бару клуба «Клітка», зрозуміло, що про плату за це пиво навіть не йшлося. Міліція здійснила відеозйомку всіх присутніх без їхньої згоди. За повідомленнями, в ході рейду було побито Ігоря Федотова — одного з засновників клубу «Клітка».

Принизливий фарс тривав до 6 години ранку і завершився тим, що міліція склала список присутніх і відпустила всіх, а приміщення клубу опечатали. Особливо тривожним є той факт, що після побиття в п.Федотова конфіскували близька 1100 доларів США і примусили його підписати свідчення, що ці гроші буцімто належать Соціалістичній партії України і призначені для фінансування передвиборної кампанії Олександра Мороза. Будемо сподіватися, що і керівництво київського УМВС не забариться з принциповою оцінкою дій своїх співробітників, які своїми вчинками поставили ще одну брудну пляму на міліцейському мундирі.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль