пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200002
26.12.2000

Заява Комітету виборців України щодо проведення Всеукраїнського референдуму

   

15 січня цього року Президент України підписав Указ про проведення всеукраїнського референдуму з питань, що стосуються змін у розподілі владних функцій між гілками влади та змін до Конституції України. Референдум є формою безпосереднього здійснення влади народом і право на участь у референдумі гарантоване українським громадянам Конституцією.

Україна є правовою державою і Конституція України має найвищу юридичну силу. Статті 155 та 156 чинної Конституції стверджують, що зміни до Конституції мають бути попередньо схвалені більшістю від конституційного складу Верховної Ради України. В даному випадку референдум оголошено без згоди Верховної Ради чи принаймні її більшості.

КВУ наполягає на негайному розгляді питань, що стосуються змін до Конституції, Верховною Радою України. Референдум може бути проведений лише за умов приведення чинного Закону України "Про всеукраїнський та місцевий референдуми" у відповідність до Конституції України або прийняття Верховною Радою України нової редакції даного Закону. В іншому випадку проведення референдуму може призвести до загострення кризи в суспільстві, посилення протистояння між гілками влади, втягування у конфлікт не лише політичних партій та рухів, але й широких верств громадян.

Крім того, питання конституційності оголошеного референдуму повинен розглянути Конституційний Суд України.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль