пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.12.2000
Правоохоронні органи

Підсумки роботи правоохоронних органів Харківської області

   

11 січня 2000 року в Харкові було проведено прес-конференцію за участю прокурора Харківської області державного радника юстиції другого класу Кривобока Володимира Васильовича та начальника УМВС України в Харківській області генерал-майора міліції Гапона Олександра Андрійовича за підсумками роботи правоохоронних органів у 1999 році. Таку спільну прес-конференцію в Харківській області було проведено вперше. Можна тільки привітати таку відкритість правоохоронних органів. Тим більше, що такі заходи обіцяють стати регулярними.

Прокурор області повідомив, що в Харківській області в 1999 році було зареєстровано 44023 злочини, що на 1,26% менше ніж у 1998 році, з них 15267 - тяжких (-2,3%).

Серед осіб, що скоїли злочини, постійно збільшується відсоток тих, що ніде не працюють і не вчаться. В 1999 році їх число досягло вже 64,8%. 16.8% злочинів скоєно у стані алкогольного сп’яніння.

Прокурорським наглядом виявлено 11260 порушень чинного законодавства, що на 23% більше, ніж у 1998 році. Відкрито 256 карних справ у порядку нагляду.

Слідчими підрозділами прокуратури закінчено слідство по 1480 карних справах, з них 13% справ було розглянуто з порушенням строків, 5,7% - повернуто на дослідування, 21,8% справ закрито.

Прокурор області підкреслив, що в 1999 році прокуратура більш якісно працювала в напрямку підтримки звинувачень у суді.

Було виявлено 279 фактів корупції (+17%).

До кримінальної відповідальності притягнено за хабарі трьох депутатів міської ради, двоє з них уже засуджені до 5-ти й 4.5 років ув’язнення з конфіскацією майна. Іде слідство відносно заступника голови постійно діючої комісії міської ради. До адміністративної відповідальності притягнені 4 депутати місцевих рад.

Генерал-майор міліції О.А.Гапон у своєму виступі проголосив повну відкритість свого відомства для журналістів, тож до всього суспільства. Цей дуже багатозначний виступ можна вважати програмним, бо Олександр Андрійович обіймає посаду начальника Харківського УМВС тільки 2 місяці.

Тож, головний міліціонер області розповів, що заборгованість по заробітній платні особистому складу скоротилася з 10 млн. грн. на 01.01.99 р. до 5 млн. грн. на 01.01.2000 р.

Щодо оперативного становища в області, то було повідомлено про те, що діють 12 злочинних угруповань, що працюють канали відмивання брудних грошей, що мають місце вимагання, порушення правил валютних операцій, фальсифікація горілчаних виробів і багато чого, що не було для нас великою новиною. А викриття злочинних груп фрікерів, тобто тих, що вміють вмикати в телефонну мережу пристрої, які дають можливість розмовляти по телефону за чужий рахунок, це дійсно приємна новина. Така операція була проведена в Україні вперше.

10.01.2000 р. була проведена спільна операція по перевірці роботи 23 постів митниці. Затримано 2 митника за корупцію, і прокуратура вже дала санкцію на їх арешт.

Плануються операції по виявленню економічних злочинів в агропромисловому комплексі. Взагалі у Харківського управління МВС великі плани по зменшенню злочинності в області.

Всіх цікавлять зміни в особистому складі міліції. Про це повідомлено, що за останній час звільнено понад 600 осіб, з них 129 - за негативними мотивами. Порушено 23 кримінальні справи проти працівників міліції, з них 9 - за фактом злочину, 7 з них уже в суді. Працівники міліції отримали за 1999 рік 2551 дисциплінарне стягнення. Щомісячно в міськрайвідділах проходять наради, на яких обговорюється стан дисципліни.

Наш інформ.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль