пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200002
26.12.2000

Науково-практичні семінари, проведені згідно з проектом "Розвиток української правозахисної інформаційної мережі"

   

З 21 січня 1999 року по 21 січня 2000 року в рамках демократичної програми TACIS згідно з проектом "Розвиток української правозахисної інформаційної мережі" було проведено 10 науково-практичних семінарів на тему "Міжнародні стандарти запобігання катуванням і жорстокому поводженню та вдосконалення українського законодавства". Семінари відбулися у Львові, Житомирі, Черкасах, Чернігові, Сімферополі, Севастополі, Вінниці, Хмельницькому, Донецьку та Дніпропетровську. Всього в них взяли участь 870 осіб. Це працівники органів юстиції, міліції, СБУ, прокуратури, адвокати, представники громадських організацій і журналісти.

На семінарах виступили: Олександр Павличенко, директор Центру інформації та документації Ради Європи, який висвітив реалії та перспективи співробітництва України у Раді Європи, розповів про процедуру звернення до Європейського суду з прав людини; Євген Захаров, співголова Харківської правозахисної групи, ознайомив слухачів з міжнародними стандартами захисту від катувань та жорстокого поводження і їх реалізація в Україні; Роман Романов, виконавчий директор Севастопольської правозахисної групи, розповів про норми українського законодавства про затримання та арешт та їх відповідності міжнародним стандартам.

Крім цих базових доповідей на семінарах в Житомирі, Чернігові, Черкасах, Сімферополі, Севастополі та Донецьку була представлена доповідь Андрія Сухорукова, голови Міжнародного товариства з прав людини - Української Секції, яка була присвячена ролі громадських організацій в запобіганні катувань; доповідь Олександра Букалова, співголови Донецького товариства "Меморіал", про запобігання катуванням та реформу кримінально-виконавчої системи в Україні. У Хмельницькому, Вінниці та Дніпропетровську Юрій Зайцев, головний редактор щоквартальника "Практика Європейського суду з прав людини. Рішення. Коментарі", розповів про використання Європейської Конвенції з прав людини в судовій системі. У Львові були представлені доповіді професора Петра Рабіновича стосовно особливостей тлумачення норм Євроконвенції прав людини Європейським судом з прав людини та професора Ярослава Дашкевича про методику оцінки стану з правами людини.

У рамках цих семінарів були проведені загальні дискусії на теми:
*що таке права людини?
*загроза правам людини в Україні;
*про діяльність громадських правозахисних організацій;
*механізми захисту прав людини.

Наш інформ.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль