пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200004
26.12.2000

Обращение Елены Боннэр

   

Известный российский правозащитник, вдова академика Андрея Сахарова, Елена Боннэр обратилась к Парламентской Ассамблее Совета Европы:

"Я обращаюсь к вам с чрезвычайной просьбой. Я призываю вас собраться на внеочередную сессию ПАСЕ и высказать свое отношение к происшедшему с Андреем Бабицким.

Высшая миссия ПАСЕ - защита прав человека и всех международных соглашений и конвенций, направленных к этой цели. В случае Бабицкого государством нарушены многие из них. Поэтому я и обращаюсь к вам с этим призывом в тревоге за жизнь Андрея Бабицкого. В тревоге за жизни сотен, а может быть, и тысяч граждан Чечни, находящихся в так называемых фильтрационных лагерях, и тех, кто туда попадет в ближайшее время в ходе продолжающихся военных действий и следующих за ними так называемых зачисток".

Пропоную Вашій увазі дуже неординарний матеріал з московської "Новой газеты" про сприйняття чеченської війни звичайними людьми в Росії та психологічне підгрунтя цього.

Великі суспільні події складаються з тисяч і мільйонів індивідуальних воль і уявлень. Психологія та соціальна психологія вже дослідили чимало закономірностей індивідуальної та колективної поведінки. Політики ці закономірності вміли використовувати і раніше. Не читаючи жодних підручників на ці теми, Сталін та Гітлер досягли надзвичайних висот в маніпулюванні масами.

Нині на допомогу політикам прийшли політтехнологи та фахівці з "паблік рілейшн", озброєні науковим знанням. Гебельса замінюють дуренки з лапікурвами. Обдурювання людей йде щодня: в Росії це - про необхідність війни в Чечні, в Україні - що більшість парламенту є кращою за меншість і що треба зняти депутатську недоторканність.

Результати прогнозовані - буде те, що потрібно генералам та олігархам.

У таких умовах - тотального маніпулювання - діяльність громадських організацій, насамперед правозахисних, може бути ефективною лише за тверезих самооцінок, періодичного узгодження стратегії, солідарних дій та відповідного наукового підкріплення. Як донести до людських душ справжні вартості? Принаймні, як врахувати негативну дію мерзенних маніпуляцій можновладців?

Сергій Федоринчик

Від редакції "ПЛ": Ми погоджуємося з Сергієм щодо неординарності статті і передруковуємо її.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль