пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.12.2000
Оголошення

Права людини та відправлення правосуддя

   

(Права людини та відправлення правосуддя. Путівник по інформаційних ресурсах К.: Британська Рада в Україні, 2000 116с. ISBN 9667705021)

Бібліографічноінформаційний покажчик має на меті послужити вступом до проблематики прав людини та здійснення правосуддя. Дослідники з наукової громадськості, урядові та громадські організації, а також працівники бібліотечноінформаційної сфери стикаються з дедалі більшим обсягом матеріалів, які стосуються прав людини. Представлений ресурс має організувати інформацію і матеріали у такі категорії, з якими буде легко працювати. Враховуючи, що жодна бібліографія чи путівник не можуть бути абсолютно вичерпними, цей ресурс має на меті охопити основні ресурси з прав людини та відправлення правосуддя, які існують в Україні українською, англійською та російською мовами, а також ресурси відповідної тематики в Інтернет. У рамках путівника існує кілька детальних бібліографій із цього предмету. Всі вони анотовані.

У розділі "Міжнародний захист прав людини" подається деталізована довідкова бібліографія, яка висвітлює матеріал із міжнародних джерел, що стосується прав людини, причому увага зосереджена на міжнародних документах (актах, деклараціях, конвенціях, біллях, пактах, стандартах, протоколах). Цей розділ також висвітлює основні реґіональні документи, такі як закони України, конвенції СНД та інше. У розділі поданий опис монографій, підручників, звітів, матеріалів конференцій, які знайомлять із міжнародними організаціями з прав людини, парламентськими механізмами захисту прав людини, історією та вивченням прав людини.

У розділі "Забезпечення прав і свобод людини" подано бібліографічний опис статей і матеріалів конференцій, котрі висвітлюють забезпечення міжнародноправових свобод та прав людини у галузі відправлення правосуддя. Цей розділ поділено на три секції. У першій з них, яка носить назву "Забезпечення прав і свобод людини і громадянина при відправленні правосуддя", представлено інформаційні джерела, які стосуються суду як гаранту охорони прав особи у кримінальному судочинстві, реформування системи правоохоронних органів на засадах поваги до прав людини, права особи на захист у кримінальному процесі, доцільності і правильності застосування працівниками правоохоронних органів вогнепальної зброї, спеціальних засобів, заходів фізичного впливу та інші.

Інформаційні ресурси, надані у другій секції, "Права людини і формування правової держави в Україні", головним чином висвітлюють здійснення правової реформи в Україні, забезпечення стабільної кримінальноправової політики держави, в центрі якої стояла б охорона прав і свобод людини, врахування та застосування міжнародних стандартів та їх співвідношення з нормами національного законодавства України у сфері захисту громадянських та політичних прав.

У третій секції, "Правосуддя як сфера міжнародного співробітництва", перелічены інформаційні джерела, котрі стосуються досвіду зарубіжних країн у галузі захисту прав людини.

І нарешті, у розділі "Інтернетресурси" у центрі уваги перебувають електронні джерела із цієї теми. Розділ охоплює міжнародні документи, інформацію щодо міжнародних, національних та громадських організацій, які діють у галузі захисту прав людини, опис повнотекстових звітів, аналітичний матеріал, консультативні документи, представлені на Інтернеті, а також бази даних.

Ви можете замовити це видання за адресою:

01004 Київ, Бесарабська площа, 9/1

Тел.: (+044) 247 7235

Факс: (+044) 247 7280

Електронна пошта: [email protected]

До уваги читачів! Шановні читачі! На жаль дехто із Вас досі не надіслав нам нові поштові індекси, і перші номери бюлетенів, що були Вам надіслані, пошта почала нам повертати.

Тому ми змушені припинити розсилку тим одержувачам, нові поштові індекси яких нам не надіслані.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль