пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
26.12.2000
Політика і права людини

Голова Парламентської Асамблеї Ради Європи звернувся до Президента України

   

Шановний пане Президенте!


Як Ви, напевне, знаєте, під час січневої частини сесії, що відбулася минулого тижня, Асамблея та її відповідні органи обговорили нещодавнє прийняття Верховною Радою закону про політичні партії та ратифікацію Європейської хартії регіональних мов і мов меншин, а також рішення Конституційного Суду України, яким ефективно скасовано застосування смертної кари.

Було визначено, що ці події становлять істотний прогрес України щодо її зобов’язань як члена Ради Європи, про який ми мали розмову при зустрічі в Києві під час перерви фатального футбольного матчу, і що внаслідок цього не було потреби розпочинати процедуру призупинення певних прав української делегації відповідно до резолюції 1194(1999).

Якими б позитивними ці події не були, я просто зобов’язаний висловити своє серйозне занепокоєння з приводу суперечки, що триває довкола пропозиції про всенародний референдум стосовно реформування інститутів влади в Україні, проведення якого оголошено на 16 квітня 2000 року.

Асамблея визнає суверенне право будь-якого з її членів самостійно змінювати свою конституцію, але наполягає на тому, щоб будь-яка така зміна здійснювалася в цілковитій відповідності з існуючими конституційними положеннями.

Після того, як члени української делегації повідомили мені про ініціативу проведення референдуму та про своє занепокоєння у зв’язку з цим, я вирішив звернутися до Венеціанської комісії з проханням підготувати висновок щодо суті запропонованих реформ та щодо способу їх здійснення. Сподіваюся, висновок буде підготовлений на початок квітня.

Крім того, доповідачі моніторингового комітету пані Северенсен та пані Вольвенд відвідають Україну з 16 по 19 лютого, і я буду вельми вдячний, якщо Ви погодитеся зустрітися з ними з цього приводу.

Нарешті, під час наступної частини сесії, що відбудеться 3-7 квітня, Асамблея має намір обговорити події, що відбуваються у Вашій країні, спираючись на висновок Венеціанської комісії та на повідомлення своїх доповідачів.

Враховуючи суперечливий характер ініціативи, було б бажано і навіть необхідно провести консультації між усіма найголовнішими політичними силами в Україні, щоб досягти як найширшого порозуміння ще до того, як будуть зроблені будь-які подальші кроки щодо проведення референдуму. Я певен, що висновок Венеціанської комісії, повідомлення доповідачів і результати обговорення Асамблеї стануть корисними у цьому контексті.

Я готовий також надати будь-яку особисту допомогу або пораду, яка видасться корисною у пошуку розв’язання цього питання на основі консенсусу.

З повагою Лорд Рассел-Джонстон

(Листа взято з web-сторінки Комітету виборців України)


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль