пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200007
27.12.2000 | Л.Клочко, м.Харків

Звітно-виборча конференція Української секції Міжнародного Товариства Прав Людини

   

26 лютого в місті Києві відбулася звітно-виборча конференція Української секції Міжнародного Товариства Прав Людини.

В Київ прибули представники регіональних організацій та робочих груп. На конференції були гості з інших правозахисних організацій, представники Уповноваженого з прав людини Верховної Ради, а також консул Федеративної Республіки Німеччини в Україні пан Мартин Шеффер.

У своїй доповіді голова МТПЛ-УС пан Сухоруков зазначив, що на цей час організація нараховує понад 1670 членів, і є однією з найбільших правозахисних організацій, що охоплює майже всі регіони України. Осередки - МТПЛ-УС є не тільки у великих містах, таких як Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, але й у зовсім невеличких містечках, селищах, відкрито 2 громадські приймальні в сільській місцевості . Можна сказати, що період становлення організації завершився. МТПЛ-УС має своє обличчя. Приоритетними напрямками роботи є захист прав військовослужбовців, прав неповнолітніх ув’язнених, піклування про безпритульних дітей, тощо. Взимку була проведена акція "діти на снігу". Проведено уже четвертий конкурс учнівських та студентських робот із прав людини. Опрацьовано понад 600 скарг, що надійшли до МТПЛ-УС в 1999 році, але це десь третина отриманих скарг.

Таісія Іванівна Шкрюм, заступник голови, привітала всіх делегатів і гостей конференції, зазначивши, що всі вони є людьми небайдужими. Далі пані Шкрюм розповіла про роботу Дніпропетровської обласної організації. У восьми робочих групах, що спеціалізуються по різних напрямках, працюють 182 особи. В області створено вісім громадських приймалень, що за минулий рік опрацювали понад 1480 звернень. При облдержадміністрації створено асоціацію правозахисних організацій. Працює центр правозахисту жінок, що потрапили у кризову ситуацію. 10 грудня в Тернівці молоді члени МТПЛ-УС започаткували свою організацію "Юні журналісти".

Заступник голови МТПЛ-УС пан Мосунов зазначив, що ситуація з правами людини в Україні погіршується, тому необхідно краще організувати роботу в регіонах. Як головну ціль пан Мосунов зазначив побудову в Україні громадянського суспільства. На досягнення цієї мети й повинна бути націлена вся робота МТПЛ-УС та інших недержавних організацій. Взагалі промова пана Мосунова була програмною. Він пропонував організувати інформаційний центр, залучати радіо, телебачення, газети до освітлення роботи НДО. Співпрацювати з новим міністром освіти для більшого поширення знань із прав людини.

Пан Косторний зі Львову розповідав про створення антикорупційного комітету.

Пан Перепадя з Запоріжжя доповів про відкриття відділень МТПЛ-УС в Енергодарі та Бердянську. Оцінюючи роботу правління, як позитивну, пан Перепадя зазначив, що потрібно більш чітко визначити стратегію й тактику подальшої роботи.

Виступів було багато, бо кожен хотів би розповісти про свої справи, покритикувати або похвалити правління. Природно, що в такій великій організації не збігаються точки зору на ті чи інші явища суспільного життя. Усі розбіжності можливо було б урегулювати мирним шляхом, але іноді амбіції беруть верх над здоровим глуздом. Так пан Сапа не зміг стримати емоцій і почав переходити до особистих випадів. Почала розпалюватися сварка. Саме в цю хвилину й спрацювали стриманість, природний такт та вміння володіти ситуацією, що притаманні пану Сухорукову. Головуючий повів себе спокійно, але наполегливо. Пан Сапа вимушений був підкоритися більшості і покинути конференцію.

Далі були затверджені керівні документи - положення про правління, про ревізійну комісію.

Головою Правління МТПЛ-УС було одностайно обрано Андрія Олександровича Сухорукова. Його заступниками стали Шкрюм Таісія Іванівна, Глазунов Борис Іванович, Мосунов Микола Максимович, Кудлай Тамара Павлівна. Крім них, членами правління було обрано пп. Кравченка В.Г Рибалка А.М., Косторного О.Д., Цикуру Н.Л., Бондаря В.В. Хазіахметова Д.Р., Перепадю В.І.

Було також обрано ревізійну та конфліктну комісії.

Треба зазначити, що конференція була організована на достатньому рівні.

Вітаємо всіх членів МТПЛ-УС із новим керівництвом і бажаємо подальших успіхів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори