пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.12.2000
Політика і права людини

Проект рекомендації моніторингового комітету Ради Європи

   

1. Асамблея посилається на свої Резолюції 1179 (1999 року), 1194 (1999 року) та Рекомендації 1395 (1999 року) і 1416 (1999 року) про додержання Україною своїх обов’язків і зобов’язань.

2. Асамблея вітає низку позитивних кроків, нещодавно зроблених українською владою, а саме - ратифікацію Верховною Радою Протоколу № 6 до Європейської конвенції з прав людини після винесення Конституційним Судом рішення стосовно неконституційності смертної кари, а також ратифікацію Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

3. Проте Асамблея висловлює глибоке занепокоєння з приводу так званого "референдуму" щодо реформи інститутів влади, призначеного на 16 квітня 2000 року, методи проведення та система організації якого залишаються невизначеними.

4. Асамблея зазначає, що чинна Конституція 1996 року є основним внутрішнім правовим документом, на основі якого держава може розвивати істинну демократію, і вимагає неухильного додержання її положень, зокрема щодо внесення поправок до Конституції, незалежно від їх необхідності і доцільності.

5. Асамблея нагадує, що у статтях 155 і 156 Конституція передбачає спеціальний порядок внесення змін до Конституції, і цей порядок має бути витриманий.

6. Далі Асамблея наголошує, що проведення референдуму не може бути правомірним доти, доки Верховна Рада не прийме нового Закону про порядок проведення референдуму.

7. Асамблея занепокоєна можливими для принципу поділу влади наслідками - різким зруйнуванням системи стримувань і противаг між інститутами влади, що має на меті суттєве зміцнення ролі Президента і суттєве послаблення ролі парламенту.

8. Тому Асамблея рекомендує Комітетові Міністрів зупинити членство України в Раді Європи, якщо так званий "референдум" щодо реформи інститутів влади, призначений на 16 квітня 2000 р., відбудеться за існуючих обставин.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль