пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200010
27.12.2000 | Станислав Огоровый

Засудження війни як засобу врегулювання політичних конфліктів

   

28 - 29 березня у Харкові була проведена молодіжна акція "Я - проти війни!" (Харківська молодь за припинення військових дій в Чечні).

Співорганізатори акції: Асоціація українських письменників, Комітет у справах сім’ї та молоді Харківської міськради, партія "Молода Україна", Харківський літературний музей, молодіжний центр "Ініціатива", рок-клуб "Финал", клуб "Форт", "Кримський клуб" (Москва), Харківська правозахисна група, гуманітарна студія "Хвиля", Буддійський орден "Ніпподзоан Мьоходзі".

Мета проведеної акції - засудження війни як засобу врегулювання політичних конфліктів, заклик до припинення військових дій в Чечні, підвищення соціальної активності молоді міста.

28 березня молодіжні організації Харкова та молодь із правозахисних організацій провела мітинг на площі Свободи біля пам’ятного знаку на честь незалежності України. Мітинг пройшов під гаслами : "Ні - війні в Чечні", "Молодь проти війни як засобу вирішування політичних конфліктів", "В нове тисячоліття без війн та насильства", "People! Stop the war!" Підчас отримання дозволу на проведення мітингу комісія міськвиконкому наполегливо рекомендувала організаторам мітингу знятигасла: "Війна в Ічкерії - ганьба Росії", "Российские матери! Не пускайте детей на войну".

На площі зібралися біля 100 молодих людей. Більшість харків’ян, що зупинялися біля мітингуючих, підтримувала їх. Але після мітингу виникла неприємна ситуація: міліція затримала трьох буддистських монахів, які брали участь в мітингу. Офіційна версія затримання - порушення паспортного режиму. З’ясувалося, що один з буддистів - громадянин Китаю, ще двоє - громадяни Росії, і вони дійсно не зареєструвалися в органах внутрішніх справ в Харкові, як того вимагає чинне законодавство. Після перевірки документів і попередження у Дзержинському райвідділі міліції затриманих буддистів відпустили.

29 березня у рамках акції відбулися: літературна акція, в якій взяли участь, Сергій Жадан, Ростислав Мельників, Ігор Бондар-Терещенко, Олександр Юрченко, "Роза ветров" та інші; концерт класичної музики; рок-концерт кращих альтернативних груп Харкова, серед яких були групи "Калєкція", "Пасхальное шествие", "Некст", "Lюк", "Red Poppies", "Anno Domini", "Рикошет", "Планер".

Вхід на всі заходи акції був вільний.

Під час проведення акції було підписано звернення щодо припинення військових дій в Чечні:

"Ми висловлюємо нашу глибоку стурбованість з приводу брутальних порушень прав людини і міжнародного гуманітарного права в ході збройного конфлікту в Чечні. Керівництво Російської Федерації, її силові структури відверто і нахабно порушують норми міжнародного права і моралі, що прийняті у цивілізованому світі, а також власне російське законодавство. Зусиллями ряду російських і міжнародних правозахисних організацій, російських і закордонних журналістів одержані незаперечні докази цьому. Зафіксовані:

численні випадки непропорційного і невибіркового застосування сили;

застосування зброї принципово невибіркової дії (вакуумні бомби, ракетні системи залпового вогню тощо) у містах і селах, в яких знаходилися мирні жителі;

ненадання громадянському населенню можливості залишити населені пункти, що обстрілювалися;

грабежі, вбивства і насилля над мирними жителями з боку російських військовослужбовців;

тортури затриманих.

Парламентська Асамблея Ради Європи надала Рекомендацію щодо конфлікту в Чечні, яка складається з 34 пунктів. Жоден пункт не був виконаний керівництвом РФ. Численні звернення російських і міжнародних правозахисних організацій до органів влади РФ з вимогами розслідування злочинів, що скоювались у зоні конфлікту, залишилися без відповіді.

Ми приєднуємося до правозахисних організацій світу і вимагаємо:

негайного припинення військових дій в Чечні, початку переговорів з легітимною владою Чеченської республіки;

негайного припинення тортур і знущань у фільтраційних таборах;

повного розслідування військових злочинів і злочинів проти людства в Чечні;

надання суспільству правдивої інформації про події в Чечні;

невідкладного надання всієї необхідної допомоги біженцям із Чечні;

надання компенсації жителям Чечні, що постраждали від дій федеральних сил, та виділення коштів на відбудову інфраструктури Чеченської республіки;

забезпечення доступу російських та міжнародних спостерігачів у зону конфлікту.

У разі невиконання цих вимог керівництвом РФ ми закликаємо світову спільноту рішуче та адекватно відреагувати шляхом виключення Росії з Ради Європи, позбавлення РФ подальшої фінансової допомоги, тощо."

Борис Захаров

24 марта 2000 года, накануне выборов президента России в Одесское областное Управление внутренних дел был вызван лидер одесской группы "Международная Амнистия" Андрей Ищенко.

Ищенко является организатором пикетирования консульства России в Одессе, которое намечено на 26 марта этого года. Пикетирование носит антивоенный характер и направлено против геноцида в Чечне. Была подана заявка на проведение мероприятия, однако, ответа не последовало - ни положительного, ни отрицательного.

В ходе беседы, в которой приняли участие заместитель начальника УВД г.Одессы В.В.Капшук и заместитель начальника УВД Одесской области Д.В.Фучужи, было предложено не проводить пикетирования. Российское консульство в г.Одессе развернуло кампанию давления на городские власти Одессы с целью ликвидации всех форм общественного протеста в Одесском регионе. Однако, как сообщил г.Ищенко, пикетирование 26 марта российского консульства в Одессе состоится. Заявленная численность пикетирующих - 200 человек. Среди них представители одесской группы "Международная Амнистия", "РУХа", партии УНА и ряда других организаций одесщины.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори