пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200011
27.12.2000

Кримськотатарська газета під загрозою закриття

   

31 березня 2000 р. головного редактора газети "Голос Крыма" Ельдара Сеітбекірова було викликано до прокуратури на допит.

Приводом для його виклику до Центральної районної прокуратури міста Симферополя стало звернення депутата Верховної Ради автономії Олега Родівілова, який побачив у публікаціях цього видання розпалювання ненависті до росіян. Зокрема, у заяві до прокуратури депутат висунув такі претензії до статті кримськотатарського письменника Еріка Кудусова "Більшовицька жорстокість, у чому її причини?", надрукованої в "Голосе Крыма" 10 березня.

Депутат не вказав, що саме в статті можна кваліфікувати як розпалювання ненависті до російського народу. На думку Ельдара Сеітбекірова, написати заяву до прокуратури депутата могла підштовхнути наступна цитата зі статті: "Гіпотеза доктора історичних наук В.Возгрина про джерела жорстокості російського народу (море крові та абсолютна бездушність у вирішенні долей людей), заторкує ментальність народу. Я теж маю намір виказати гіпотезу, що пояснює звірину жорстокість у людських взаєминах. Тільки на відміну від Возгрина я не вважаю цю рису характера притаманною лише російському народові".

Ельдар Сеітбекіров не виключає, що тиск з боку проросійських політичних сил півострова на його газету посилюватиметься, причину цього він бачить у позиції "Голоса Крыма" щодо висвітлення чеченської війни.

Газета "Голос Крыма" є додатком до видання Верховної Ради України "Голос України" для кримських татар і видається російською мовою в Симферополі. Депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим Олег Родівілов очолює молодіжне крило "Русской общины Крыма".

Комітет з моніторингу свободи преси в Криму при Кримському Центрі незалежних політичних дослідників і журналістів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль