пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200014
27.12.2000 | Е.Кучеренко, г.Полтава

Полтавський обласний медіа-клуб

   

Полтавський обласний медіа-клуб є громадською неприбутковою організацією. Існує він чотири роки і об’єднує журналістів, як з державних, так і з недержавних засобів масової інформації Полтавщини.

Статутними завданнями клубу є сприяння професійному зростанню журналістів, захист їхніх інтересів, сприяння становленню основних принципів демократичного суспільства, вільної преси. Медіа-клуб займається також правозахисною діяльністю та вирішенням актуальних для регіону проблем.

Члени медіа-клубу постійно виступають у обласній та республіканській пресі з публікаціями про порушення прав людини на Полтавщині, а також зі зверненнями з приводу суспільно-значимих подій та переслідування журналістів і ЗМІ. Медіа-клуб вносив у профільний комітет Верховної Ради України пропозиції щодо вдосконалення інформаційного законодавства України.

Неодноразово проводив благодійні акції, спрямовані на матеріальну підтримку інвалідних та жіночих громадських організацій. У 1998 році провів акцію на підтримку жінок, що балотувалися до рад різних рівнів - від Верховної Ради до районних у містах. Члени медіа-клубу беруть участь як громадські представники у судових процесах за позовами до ЗМІ та громадян, конституційні права яких були порушені.

Медіа-клуб розповсюджує досвід журналістських та правозахисних організацій США, країн Європи, оскільки його члени постійно беруть участь у всеукраїнських та міжнародних семінарах, стажуваннях і конференціях. Він є асоційованим членом обласного громадського комітету з питань сприяння та контролю за діяльністю міліції, Асоціації громадських організацій Полтавщини, Фундації захисту свободи слова та інформації в Україні, коаліції "Свобода вибору" та ряду інших неурядових організацій.

Разом із Полтавською міською Спілкою жінок "Чу- раївна" провів акцію по збиранню книг для бібліотеки єдиного в Україні жіночого лікувально-трудового профілакторію та "круглий стіл" з проблем Полтавського міського клінічного пологового будинку, результатом якого було прийняття рішення про переведення цього медичного закладу на фінансування з міського, а не районного, як було до цього, бюджету. Під час президентських виборів провів "круглий стіл" керівників виборчих штабів кандидатів. Наприкінці 1999 року - "круглий стіл" жінок-депутатів рад різних рівнів та лідерів і активістів громадських організацій "Роль жінок-депутатів у розбудові громадянського суспільства".

Систематично проводить прес-конференції, "круглі столи", семінари, громадські слухання не лише з питань свободи слова, а й інших актуальних проблем регіону.

Протягом 1999-2000 років проводить цикл семінарів і тренінгів в рамках проекту "Правова просвіта журналістів", а також виконує проект "Висвітлення в ЗМІ проблем реформування пенітенціарної системи".

Медіа-клуб здійснює допублікаційну експертизу журналістських матеріалів.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль