пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.12.2000 | Д. Гройсман, м.Вінниця
Хроніка

В Лондоні опубліковано щорічну доповідь «Міжнародної Амністії»

   

Неурядова організація "Міжнародна Амністія" працює у царині захисту прав людини з 1961 року. Мандат цієї організації включає боротьбу за звільнення в’язнів сумління, вимоги справедливого суду для політичних в’язнів, діяльність, направлену на скасування смертної кари і тортур, пропаганду прав людини, заклики до покарання винних у злочинах проти прав людини тощо. «Міжнародна Амністія», яка декларує відданість принципам об’єктивності, неупередженості і політичного нейтралітету, сьогодні має своїх активістів більш ніж у 140 країнах світу, організація має консультативний статус при Раді Європи, ООН, інших впливових міжнародних інституціях. Тож не дивно, що публікації щорічних звітів «Міжнародної Амністії» про дотримання прав людини у світі завжди викликають неабиякий інтерес.

«Для більшості населення планети рік, що минув, приніс репресії, бідність чи війни» — такими словами починається Звіт «Міжнародної Амністії», опублікований нещодавно у Лондоні. Ув’язнення, тортури і політичні вбивства продовжують вживатися урядами з метою придушити опозицію і зберегти свою владу. В багатьох країнах соціальне провалля між багатством і злиднями призводить до протестів, які викликають жорстокість і насилля, мільйони чоловіків, жінок і дітей у всьому світі стають жертвами безумних конфліктів у знекровлених безвладдям і нестабільністю країнах.

Не лише зла воля диктаторів всіх ґатунків спричиняється до масових порушень прав людини. В деяких країнах чи територіях, таких як Сомалі, Косово чи С’єрра Лєоне інститути держави практично не функціонують, що призвело до суцільного хаосу і безвладдя. «Міжнародна Амністія» повідомляє у своєму звіті про випадки позасудових страт, які мали місце у 38 країнах і про так звані «політичні зникнення», які відбувалися минулого року у 37 державах.

У 1999 році організації стало відомо про випадки тортур, які застосовували озброєні державні службовці 132 країн світу, у 81 країні повідомлялося про випадки загибелі жертв тортур.

«Міжнародна Амністія» повідомляє про в’язнів сумління — тобто людей, яких ув’язнено виключно внаслідок політичних, релігійних чи інших переконань, або по причині їхньої національності, віросповідання, релігії, статі, етнічного чи соціального статусу, за умови, що ці люди не вдавалися до насильства і не закликали до нього. Правозахисна організація повідомляє про 132 країни, в яких утримуються в’язні сумління. Продовжує залишатися поширеною практика довільних арештів і утримання осіб під вартою без пред’явлення звинувачення, чи невиправдані зволікання із проведенням судових процесів. Повідомлення про такі факти надійшли з 63 країн світу.

«Міжнародна Амністія» відзначає прогрес у загальній тенденції до скасування смертної кари, тим не менш в минулому році повідомлялося про страти, які мали місце у 34 країнах світу, ще у 63 країнах виносилися нові смертні вироки. П’ять країн, серед яких і Україна у минулому році скасували смертну кару за всі злочини.

«Міжнародна Амністія», яка веде боротьбу проти безкарності за порушення прав людини, відзначає прогрес у приєднанні і ратифікації до угоді про утворення Міжнародного кримінального суду, в минулому році Статут Міжнародного Кримінального Суду ратифікували 6 країн, ще 22 держави приєдналися до нього.

Спеціальні розділи доповіді «Міжнародної Амністії» присвячені порушенням прав людини у кожній країні світу, а також регіональним проблемам.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль