пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.12.2000
Хроніка

   

Парламент Великобританії прийняв закон, що дозволяє уряду цієї країни переглядати зміст листів електронної пошти і забороняти використання засобів шифрування інформації в Internet-комунікаціях. Закон повинен набути чинності в жовтні цього року.

Уряд Великобританії заявляє, що цей закон спрямований проти організованої злочинності. Проте у захисників цивільних свобод і прав людини зовсім інша думка. Відповідно до цього закону правоохоронні органи одержують право запитувати в Internet-провайдерів інформацію стосовно Internet-трафіку і переглядати зміст зашифрованих повідомлень.

Технічною стороною справи буде займатися спеціальний розвідувальний центр, що одержав своєрідну назву Government Technical Assistance Center (Урядовий центр технічної допомоги). Як повідомляється, він розташований на території однієї з штаб-квартир британської розвідувальної служби MI-5. Internet-провайдери тепер повинні створити захищені канали зв’язку з цим центром, щоб по ним можна було передавати інформацію стосовно Internet-трафику. На проведення цих робіт вони одержать від уряду в цілому 30 млн дол.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль