пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200022
27.12.2000 | Т. Почепцова, с.Домантів

Хто гальмує розвиток руху на захист інвалідів

   

Союз організацій інвалідів України (СОІУ) об’єднує інвалідів різних категорій. В жовтні цього року СОІУ відзначає своє десятиріччя. Постійна зміна законодавства щодо Інвалідів робить захист інвалідів малоефективним. Голова Ради СОІУ — Рябченко Вячеслав Герасимович на рівні Кабінету Міністрів намагається поліпшити життя 400 підприємців — інвалідів СОІУ. Покладаємо надію, що новий податковий кодекс встановить порядок в оподаткуванні підприємств інвалідів. Народний депутат, голова комітету Верховної Ради у справах інвалідів та ветеранів Сушкевич В.М. домігся скасування ст. 62 нового бюджету-2000. Пільги відновлені для інвалідів всіх категорій, в тому числі І-й, 2-й та 3-ї груп і дитинства.

Проте на містах це положення ігнорується. В крайньому випадку поновлюються пільги на безкоштовний проїзд для інвалідів 1-ї групи, а пільги на придбання ліків, отримання гуманітарної допомоги, санаторне лікування зовсім ліквідовані, не передбачені пільги на придбання палива, автомобіля.

В усьому світі діють Стандартні правила забезпечення рівних можливостей для інвалідів, що були прийняті Генеральною Асамблеєю ООН 20 грудня 1993 року, які не розділяють інвалідів на категорії, а всім забезпечують рівні можливості. Декларація прав інвалідів встановлює, що ніхто не може погіршити умови життя інвалідів. В нашій країні цей документ грубо порушується. Міська влада в м.УманІ, Шполі, Тальному прямо пішла на протиставлення однієї організації іншій і це негативне явище відзначено під час перевірки, яку провела Черкаська обласна організація СОІУ.

В м. Умань розпалося Товариство інвалідів „НадІя“. Його члени з особистими картками перейшли до організації „Відродження“. Проте бувший голова товариства „Надія“, п.Левченко не передав ключі від офісу інвалідської організації та необхідні документи. На районній, міській конференції головою міської організації обрана Давидюк Ніна Степанівна, яка за свою роботу нагороджена грамотою СОІУ.

На жаль, міська влада не зацікавлена в існуванні громадських організацій інвалідів, і, навіть, забрала приміщення в інвалідів. В області рідко яка районна організація має приміщення, що є порушенням закону „Про громадські об’єднання“. Новостворена організація інвалідів „Відродження“ при підтримці деяких підприємств організувала 26 травня цього року виставку робіт інвалідів, і кращі роботи були нагороджені призами. Влаштували благодійний обід, організували для інвалідів екскурсію у дендропарку „Софіїфка“, яку співробітники дендропарку провели безкоштовно.

Представники обласної організації прийняли скарги від інвалідів, багато з яких пов’язані з байдужістю і невиконанням своїх обов’язків органами влади на місцях. Інваліди по 5-10 років чекають автомобілі — черга на їх отримання сягнула 170 0000, а отримали їх тільки 628 чоловік. Теж саме з встановленням телефону.

Громадські об’єднання інвалідів дуже слабкі, не мають коштів на найнеобхідніші організаційні витрати і сама процедура реєстрації організації, починаючи з необхідності засвідчити статут у нотаріуса, потім реєстраціъ в управлінні юстиції, управлінні статистики, банку, органах МВС, фондах соціального страхування, пенсійному, фонду зайнятості не сприяє становленню таких необхідних громадських інституцій.

Інвалідським організаціям потрібна допомога громадських організацій, в першу чергу, правозахисних. Поки що ми отримали таку допомогу від Харківської правозахисної групи, яка надала нам необхідну літературу.

Дуже важливою проблемою для нашої організації є надання юридичної допомоги інвалідам, відстоювання їх прав у суді, в яких, як відомо, справи тягнуться роками.

Декілька років розглядалася справа інваліда дитинства Д., якого зараз за судовим рішенням виселяють із свого приміщення на вимогу ТОВ „Маяк“. Ми зверталися до Уповноваженого з прав людини і отримали відповідь, що потрібно звертатися до Верховного Суду України. Зараз маємо захищати інваліда 2-ї групи Т., якого виселяють із квартири за те, що він не платив за квартиру.

Черкаська обласна організація інвалідів звертається за допомогою до правозахисних організацій, які можуть допомогти нам отримати літературу з вивчення прав людини, встановленні контактів з організаціями, що захищають прав інвалідів.

Наша адреса: 18000, м.Черкаси, вул. Благовісна 269/105 кім. 511 тел. (0472) 452 025, 652 742.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори