пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200026
27.12.2000

Заява громадських організацій м. Кривого Рога

   

Як свідчить практика діяльності Незалежних профспілок гірників у Кривбасі за останній час, новий Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» всупереч положенням 22-ї статті Конституції України суттєво звузив зміст та обсяг існуючих прав і свобод членів профспілок.

Ускладнені цим Законом процедури легалізації професійних спілок та умов підписання колективних договорів надали можливість адміністраціям маніпу-лювати процесом налагодження трудового партнерства, нерідко ігноруючи інтереси найманих працівників.

Широка громадськість України до цього часу не ознайомлена з листом Генерального секретаря Міжнародної Конфедерації Вільних профспілок Білла Джордана на адресу Президента України Л. Кучми від 24.07.2000 р., в якому висловлюється стурбованість порушенням прав профспілок в Україні. Як відзначено у листі, новий Закон суперечить ратифікованим Україною конвенціям про свободу асоціацій та свободу колективних договорів.

У нашому місті спостерігається тенденція, спрямована на безпідставну, навіть у рамках згаданого Закону, ліквідацію незалежних профспілок. Так, за наказом генерального директора відкритого акціонерного товариства «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» В. Мовчана, який є депутатом Криворізької міськради, цьогорічним лауреатом «Золотої фортуни») 25 травня ц.р. закрито та опечатано приміщення профкому незалежної профспілки гірників шахти їм. Орджонікідзе, припинено утримання та перерахування профспілкових коштів, заборонено допускати на територію шахти голову профкому М. Кіндрата. Подібне свавілля з боку адміністрації мало місце на руднику ім.Кірова, де директором Ю.На- ровлянський.

В разі порушення Конституції України та чинного законодавства вищезгаданий Закон передбачає можливість заборони діяльності профспілки лише за рішенням суду. Тому неправомірні дії адміністрації згаданих підприємств є самосудом, грубим втручанням .у діяльність профспілок, чиненням перешкод їх діяльності з боку посадових осіб.

На жаль, прокурор Жовтневого району В.Пістрюга, прокурор м. Кривого Рогу В. Кравець, прокурор Дніпропетровської області В.Шуба не вбачають підстав для реагування на згадані дії адміністрації і в дусі компартійних часів не помічають порушення прав профспілок. До цього часу профспілка не отри-мала відповіді на своє звернення до президента України від 08.06.2000 р.

Ми засуджуємо цинічне нехтування конституційними гарантіями на свободу об’єднань громадян для захисту своїх Інтересів.

Ми звертаємося до криворожців — свідомих громадян незалежної України, з проханням дати належну оцінку згаданим керівникам, продемонструвати свою незгоду зі спланованим черговим наступом на демократичні принципи розвитку грома-дянських інституцій активно підтримувати всі можливі акції, спрямовані на захист конституційних прав профспілок.
Голова Криворізької міської організації
Українського Народного Руху В’ячеслав Лєх
Голова Криворізької міської організації
Конгресу Українських Націоналістів Валентина Кривда
Голова Криворізької міської організації
Української Республіканської Партії Любов Балабат
Голова Української екологічної
асоціації «Зелений світ» Микола Коробко
Голова Криворізького міського
Товариства політв’язнів і репресованих Михайло Орещук
Голова Криворізького міського Братства
ветеранів ОУН-УПА Роман Пастернак
Голова МО НПГ Кривбасу Борис Дмитрук

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль