пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.12.2000 | А. Терловий, м.Сєвєродонецьк
Хроніка

Cвобода слова Сенсаційна заява колишнього заступника мера міста Сєвєродонецьк

   

25 вересня в Луганську відбулося засідання круглого столу політичних партій, присвячене свободі слова та захисту журналістів. В присутності кореспондентів усіх ведучих ЗМІ області (всього в залі українсько-канад- ського центру було близько 40 чоловік) пан Валентин Ткалич, голова обласного проводу УНР, зробив сенсаційну, на наш погляд, заяву.

По-перше, він висловив бажання покаятись і вибачитись перед присутнім на зустрічі Олексієм Свєтіковим, якому в свій час погрожував.

Як повідомив пан Валентин представникам ЗМІ, Свєтіков у 1997 році видавав невеличку газету «Акцент», яка гостро критикувала мера міста Сєвєродонецьк Володимира Грицишина. І тоді, за словами Валентина Васильовича, який працював заступником мера, той доручив місцевим бандитам перехопити Свєтікова біля під’їзду дому, вивести у ліс, побити і підвісити за ноги до дерева.

Є підстави вважати, що таке доручення дійсно було зроблене. У той час (літо 1997 року) до Ткалича під’їхав (звичайно таємно, а сама розмова, щоб не допустити підслуховування, велась в автомобілі) старший офіцер (ім’я не розголошується на вимогу останнього) і попросив передати Свєтикову, щоб той був дуже обережним, і намагався не з’являтися на вулиці в темний час, бо «прийняте» замовлення.

Восени того ж року місцевий кримінальний авторитет звернувся до Свєтікова з проханням надрукувати факти порушень законності з боку міліції — як до редактора газети «Акцент» (і «Акцент» дійсно оприлюднив цю інформацію). Ця людина розповіла історію про те, як одному з достроково звільнених доручили побити Свєтікова, з умовою не доводити до «мокрого». «Зек», що звільнився, прийшов порадитись до «авторитета», і той не тільки заборонив виконувати замовлення, але й попередив, що в цьому разі «виконавець» буде мати великі проблеми.

Тоді це було сприйняте нами як «понт», але після вчорашньої заяви Валентина Ткалича вимальовується дещо інша картина. Досить похмура.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль