пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200028
27.12.2000 | А. Терловий, м.Сєвєродонецьк

Cвобода слова Сенсаційна заява колишнього заступника мера міста Сєвєродонецьк

   

25 вересня в Луганську відбулося засідання круглого столу політичних партій, присвячене свободі слова та захисту журналістів. В присутності кореспондентів усіх ведучих ЗМІ області (всього в залі українсько-канад- ського центру було близько 40 чоловік) пан Валентин Ткалич, голова обласного проводу УНР, зробив сенсаційну, на наш погляд, заяву.

По-перше, він висловив бажання покаятись і вибачитись перед присутнім на зустрічі Олексієм Свєтіковим, якому в свій час погрожував.

Як повідомив пан Валентин представникам ЗМІ, Свєтіков у 1997 році видавав невеличку газету «Акцент», яка гостро критикувала мера міста Сєвєродонецьк Володимира Грицишина. І тоді, за словами Валентина Васильовича, який працював заступником мера, той доручив місцевим бандитам перехопити Свєтікова біля під’їзду дому, вивести у ліс, побити і підвісити за ноги до дерева.

Є підстави вважати, що таке доручення дійсно було зроблене. У той час (літо 1997 року) до Ткалича під’їхав (звичайно таємно, а сама розмова, щоб не допустити підслуховування, велась в автомобілі) старший офіцер (ім’я не розголошується на вимогу останнього) і попросив передати Свєтикову, щоб той був дуже обережним, і намагався не з’являтися на вулиці в темний час, бо «прийняте» замовлення.

Восени того ж року місцевий кримінальний авторитет звернувся до Свєтікова з проханням надрукувати факти порушень законності з боку міліції — як до редактора газети «Акцент» (і «Акцент» дійсно оприлюднив цю інформацію). Ця людина розповіла історію про те, як одному з достроково звільнених доручили побити Свєтікова, з умовою не доводити до «мокрого». «Зек», що звільнився, прийшов порадитись до «авторитета», і той не тільки заборонив виконувати замовлення, але й попередив, що в цьому разі «виконавець» буде мати великі проблеми.

Тоді це було сприйняте нами як «понт», але після вчорашньої заяви Валентина Ткалича вимальовується дещо інша картина. Досить похмура.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль