пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.12.2000 | І.Свєтікова, м.Сєвєродонецьк
Свобода вираження поглядів

Інновація щодо захисту ЗМІ

   

Новий засіб самозахисту газети при задоволенні судового позову, щодо стягнення моральної шкоди, винайшли в газеті «Сєвєродонецькі вісті». Це видання, що належить і фінансується міською радою, з 1996 року виконує функцію журналістського кілера. Проти тих, хто може загрожувати владі міського голови. Звичайно, робилось це у відношенні осіб та організацій, які влада не могла «дістати» іншим шляхом — через силові структури. Найчастіше це означає, що реальної негативної інформації не існує, і її треба сфабрикувати. Як наслідок, різними особами було подано з десяток судових позовів до редакції газети «Сєвєродонецькі вісті», які в міському суді успішно відхилялися. Аж поки об’єктом хворобливої люті редактора не став народний депутат, голова постійного комітету з питань державного будівництва, Юлій Яковлевич Іоффе. Тут, раніше добре працювавший на користь місцевої влади судовий механізм зламався, і редакції газети присудили сплатити п’ять тисяч гривень моральної шкоди. Не вдалося і обдурити судового виконавця шляхом використання кількох банківських рахунків – референти депутата були насторожі.

Але в суботньому випуску газета сповістила своїх читачів, що винайшла шлях, щоб не платити за судовим рішенням, що звичайно, названо спасінням газети для читачів. Видавати її тепер доручено колективному підприємству «Любимый город», а редакція, хоч і готуватиме газету до друку, але ніяких грошей більше не матиме. Тому і платити за судовим рішенням не буде, бо нема з чого. Звертаємо на цю інновацію увагу журналістів, що потерпають від судових переслідувань представників влади.

За повідомленням Електронного бюлетеню інфор-маційної служби Луганського обласного відділення Всеукраїнської Громадської Організації Комітет виборців України,
№3, 2000 р.

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль