пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200031
27.12.2000 | Володимир Мармус, м.Чортків

Як права, що гарантуються Законом, виконуються насправді?

   

„Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Кожна людина має невід’ємне право на життя“ — такі права надані нашим громадянам найвищим законом держави — Конституцією України.

Але як ці права гарантуються Законом насправді? Чи ті державні органи, які відповідають за безпеку і порядок в державі, сумлінно виконують свої обов’язки?

Від побоїв хуліганів, а може й виконавців замовленого вбивства, помер композитор Ігор Білозір. Так і невідомо, як і куди зник журналіст Георгій Гонгадзе. При досить дивних обставинах гине у повітряній катастрофі генерал МВС Леонід Бородич. А правоохоронні органи беруться за розслідування цих справ з млявістю і явним небажанням, фактично на вимоги громадськості і Президента.

Факти говорять самі за себе: в державі криза, яка охопила всі структури, серед яких і правоохоронні органи. Рекет, залякування простих людей, вбивства на замовлення стали повсякденними явищами, які вже нікого не дивують, в тому числі і міліцію. 22 вересня цього року не автостанції Залізничного району м.Львова був жор-стоко побитий і пограбований житель с. Щупарка Тернопільської області Паладійчук Йосип Степанович, 1967 р. народження, який повертався з заробітків у Польщі.

Нападники відібрали буквально все: 700 доларів сША, закордонний паспорт, усі речі, навіть запальничку не залишили. І все це відбувалося серед білого дня в присутності великої кількості людей. Та ще більш вразило те, що коли потерпілий звернувся за допомогою у Залізничний відділ міліції, відправили до Франківського, а там, в свою чергу, рекомендували знову звернутися в Залізничний відділ.

Не склавши навіть протоколу, не записавши прик-
мети нападників (а може, вони й відомі міліції?), правоохоронці залишили потерпілого без допомоги і порадили звернутися до райвідділу міліції за місцем проживання.

В той же час і в тому ж місці подібна історія сталася з мешканцем м.Котовська Одеської області.

То чи може бути гарантована безпека наших громадян, задекларована в Конституції нашої держави при такому рівні роботи нашої міліції? Може, Президент поквапився з нагородою Міністра внутрішніх справ орденом „За заслуги“?

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль