пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200034
27.12.2000

Рівень економічної свободи в Україні у 2000 році різко знизився

   

Журнал The Wall Street опублікував результати дослідження, проведеного фондом Heritage (США). У щорічному рейтингу “Індексу економічної свободи” Україна опинилася на 133 місці, при тому Україна опустилася відразу на 17 пунктів порівняно із минулим роком. На думку експерта Фонду Аріела Коена, підвищився фіскальний тиск та втручання уряду в управління економікою та застосування урядом непрозорих стандартів та ліцензій на імпорт, погіршилася політика в галузі торгівлі.

Результати дослідження підтверджують, що існує безпосередній зв’язок між рівнем економічної свободи і рівнем доходів на душу населення. За даними Світового банку, якщо в “переважно невільних” і “репресованих” економіках доход на душу населення становив в 1998 році близько $ 2800, в “переважно вільних” економіках цей показник зростає вчетверо — до $11054, а у вільних — ще вдвічі, до $21200.

Експерти зауважили, що показники погіршилися саме в період післявиборчого “вікна можливостей” й діяльності начебто найліберальнішого з усіх урядів. Проте реформаторський імідж і реальні процеси в економіці, як свідчить український приклад, різні речі.

Наш інформ.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль