пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
27.12.2000

Опитування газети “День” в Інтернеті

   

За даними опитування відвідувачів web-сторінки “Дня” в Інтернеті відповіді на запитання “як би ви хотіли платити за медичні послуги?” розподілилися таким чином:

офіційно (страховий поліс, платні послуги) — 77%;

неофіційно (подарунки і “конверти” лікарям) — 3%;

ніяк — медицина повинна бути безкоштовно — 14%;

інше — 6%;

вагалися з відповіддю або не відповіли — 0%.

Було опитано 140 осіб, серед респондентів 83% чоловіків, 17% жінки. Більшість учасників з вищою освітою (81%), вік респондентів від 20 до 30 % (41%) та від 30 до 40 років (27%).

За даним Міністерства охорони здоров’я цього року люди, що хворіли, заплатили за лікарняне харчування та лікарські засоби близько 6 млрд. грн.

При цьому бюджетом на 2000 рік було передбачено 4,2 млн. грн. На наступний рік обіцяно надбавку в 821 млн. грн., в той час, коли реально необхідно не менш 12 млрд. грн.

В ситуації, коли ні державний бюджет, ні місцеві бюджети неспроможні забезпечити коштами медицину, єдиним правільним рішенням може бути введення різних видів медичного страхування.

Міністр охорони здоров’я повідомив, що такий законопроект вже розробляється, але навіть, якщо парламент найближчим часом проголосує за нього, запровадження такого закону потребує 300 млн. грн. і певного часу. За цей час необхідно підготувати приблизно 10 тисяч відповідних спеціалістів, і, що, на наш погляд, є найважливішим провести необхідну роз’яснювальну роботу у нашому суспільстві. Бо без довіри і зацікавленості суспільства у запровадженні страхової медицини ми можемо отримати чергову чиновничу структуру, яка буде втрачати гроші і не буде забезпечувати потреби громадян у медичних послугах достойного цивілізованої країни рівня.

Наш інформ.

За матеріалами газети “День”, №214, 22листопада 2000 року,

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль