пошук  
версія для друку
Публікації › Бюлетень "Права Людини"200034
27.12.2000 | М. Коробко, м.Кривий Ріг

Українські Закони ... — Одні пишуть, інші стирають

   

Влітку 1997 р. Верховна Рада України прийняла, а Президент підписав Закон України "Про індексацію доходів громадян", який зобов’язав державну виконавчу владу індексувати зарплату та інші грошові доходи громадян у розмірі до трикратної величини межі малозабезпеченості (це 354 гривні).

21 грудня 1998 р. уряд В.П. Пустовойтенка прийняв Постанову, яка дозволяє державній виконавчій владі індексувати зарплату та інші доходи не вище однієї межі малозабезпеченості (це 118 гривень).

Унікальність цієї Постанови полягає в тому, що вперше в українській законотворчій діяльності виконавча влада всупереч Конституції України фактично наклала вето на Закон України.

5 жовтня 2000 р. Верховна Рада України прийняла Постанову, якою рекомендувала Кабінету Міністрів України у місячний термін відмінити згадану дискримінаційну Постанову. Але відміни не сталося. Постанова продовжує діяти, позбавляючи громадян права на індексацію у зв’язку з інфляцією (підвищенням цін).

Доцент Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, кандидат філософських наук В.О. Дорошкевич, відомий правозахисник, маючи зарплату в розмірі 150 грн., не погодився з тим, що Кабінет Міністрів України позбавив його права на належну виплату йому індексації. Отримавши офіційну відмову адміністрації свого університету здійснити індексацію його зарплати згідно Закону, за захистом свого права він звернувся у відповідності зі ст.55 Конституції України до Радянського районного суду м. Києва з позовом до адміністрації університету. У позові він просить зобов’язати адміністрацію здійснити відповідну виплату і визнати згадану Постанову Кабміну протизаконною. Суд прийняв позов до розгляду.

На першому судовому засіданні, яке відбулося 16 листопада поточного року, конфліктуючим сторонам було запропоновано дійти у спірному питанні мирової угоди. В. Дорошкевич категорично відмовився, вважаючи, що Закон держави ніхто не повинен порушувати, навіть Кабінет Міністрів, здійснюючи свої повноваження.

Виходячи із Рекомендації Верховного суду України, суд визнав необхідним залучити до участі у судовому процесі в якості третьоі сторони ректора університету акад. АКПУ М.і. Шкіля. У зв’язку з необхідністю його залучення судове засідання перенесене на 13 грудня.

За всіма ознаками, судовий позов громадянина В. О. Дорошкевича набуває загальнонаціонального значення.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль