MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Захисники не змогли відвідати Балуха в колонії

05.11.2018   
ХПГ-інформ
Адвокат Дмитро Дінзе та архієпископ Климент не змогли відвідати засудженого в Криму українського активіста Володимира Балуха в Керченській колонії № 2 через карантин.

Адвокат Дмитро Дінзе та архієпископ УПЦ КП Климент не змогли відвідати засудженого в Криму українського активіста Володимира Балуха в Керченській колонії № 2 через карантин, повідомив 2 листопада сайт «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Ольгу Дінзе.

«Вчора Дмитро Дінзе разом з архієпископом Климентом приїхали до Керченської колонії, щоби зустрітися з Володимиром. Але це їм не вдалося, бо Володимир зараз перебуває в колонії на карантині. Зазвичай на карантині людина перебуває десять днів. Це певна процедура, де ув’язнені проходять медичне обслідування. Дінзе полетить до Балуха наступного тижня, щоби знову спробувати з ним зустрітися», – розповіла адвокат.

18 жовтня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Володимир Балух перебуває в Керченській колонії № 2. Повідомлялося також, що на час етапування Балух припинив голодування, яке тримав більше ніж 200 днів. За даними адвоката Дмитра Дінзе, у нього є підозри на виразку та панкреатит.

Володимир Балух у суді з адвокатом Ольгою Дінзе і громадським захисником архієпископом Климентом, 22.06.2018 (фото з сайту «Крым.Реалии»)

Нагадаємо, Володимир Балух розпочав голодування 19 березня на знак протесту проти вироку суду про позбавлення його волі на 3 роки й 5 місяців у колонії-поселенні. Після місяця повної відмови від їжі кримський архієпископ Климент переконав Балуха заживати мінімальний набір продуктів (дві склянки вівсяного киселю, 50–70 грамів сухарів з чорного хліба та чай з медом), що підтримує «балансування на нульовій позначці».

Раніше повідомлялося, що 3 жовтня підконтрольний московській владі Верховний суд Криму змінив вирок Балуху з 5 років колонії загального режиму на 4 роки та 11 місяців. Балуха засудили до такого строку за сукупністю двох кримінальних справ. Суд не задовольнив апеляцію захисту, але пом’якшив вирок, «ураховуючи позитивну характеристику Володимира Балуха».

Хатні труси у Володимира Балуха та його матері співробітники ФСБ РФ провели 8 грудня 2016 року. Напередодні затримання Балуху погрожували поліцією за те, що той повісив на стіні свого будинку табличку з назвою вулиці на честь Героїв Небесної Сотні. Раніше Балух за свою проукраїнську позицію неодноразово зазнавав переслідувань з боку влади окупованого Криму. Його будинок співробітники поліції трусили двічі. Після другого трусу Балуха звинуватили в образі співробітника поліції та засудили до 320 годин обов’язкових робіт.

Раніше повідомлялося про катування в колонії № 2 міста Керчі. Ув’язнених піддавали тортурам у службових кабінетах, черговій частині та кімнаті огляду штрафного ізолятору, де немає відеокамер. Окрім того, колишній в’язень цієї колонії Мурад Алієв розповів, що співробітники колонії били в’язнів так, щоби на тілі не залишалося слідів.

 Поділитися