MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Закон про політичну рекламу стане ще одним засобом тиску на ЗМІ — вважають в асоціаціях мовників і видавців преси

19.12.2001   

Ухвалення законопроекту "Про політичну рекламу та політичну агітацію" створить загрозу незалежності діяльності українських ЗМІ, йдеться у заяві, оприлюдненій сьогодні на прес-конференції представниками Незалежної асоціації мовників та Української асоціації видавців періодичної преси.

Як передає кореспондент УНІАН, автори заяви занепокоєні можливістю того, що, як це передбачено порядком денним, 13 грудня Верховна Рада ухвалить цей законопроект (документ було схвалено в першому читанні 7 червня 2001 року — УНІАН), положення якого, на їх думку, суперечать Конституції України та Європейській конвенції з прав людини, оскільки "обмежують права на свободу слова і думки, вільне висловлення поглядів і переконань та вільне волевиявлення". Вони заявляють, що згаданий законопроект обмежує політичну рекламу і політичну агітацію як необхідних елементів демократичного виборчого процесу та вільного волевиявлення громадян, а ухвалення цього закону загрожує вільній діяльності українських ЗМІ.

Зокрема, на думку представників асоціацій, визначення прихованої політичної реклами у ст.2 законопроекту дозволяє трактувати як таку будь-який авторський матеріал, що цілеспрямовано привертає увагу до учасників виборчого процесу, а це, на їх думку, обмежить права ЗМІ подавати будь-яку інформацію про учасників політичного процесу. Передбачене ст.6 право виборчих комісій нарівні із судами вирішувати, чи політична реклама суперечить закону, "неодмінно призведе до зловживання і цензури".

Спровокувати зловживання може також надання виборчим комісіям повноважень "примушувати ЗМІ виділяти безкоштовно друковану площу (ефірний час) для розміщення спростувань".

На думку асоціацій, прийняття цього законопроекту, що містить чимало "занадто загальних та нечітких визначень", стане "благодатним ґрунтом для зловживань", а сам закон стане "ще одним способом тиску на ЗМІ".

УНІАН

 Поділитися